Cruella (2021)

Cruella (2021)

Witaj okrutny świecieMay. 26, 2021United Kingdom134 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
6 1 ocen

Opis

Gdzie obejrzeć cały film Cruella online?

Wiele osób doskonale pamięta film o stu jeden dalmatyńczykach, w którym kultową postacią była Cruella. Nie cieszyła się ona dobrą sławą, została przedstawiona jako czarny charakter. Disneyowska bajka jest pełna zabawnych scen, na jej podstawie wyreżyserowano pełnometrażowy film Cruella, w którym pierwsze skrzypce gra Emma Stone. Można liczyć na nowe spojrzenie na dobrze znaną postać. Cruella zostaje przedstawiona jako buntowniczka. Jeśli ktoś szuka czegoś, co dostarczy mu rozrywki i wywoła wielokrotnie uśmiech na twarzy, to Cruella cały film będzie idealnym rozwiązaniem. Można liczyć na świetną zabawę do samego końca. Protagonistka w roli czarnego charakteru do dosyć ciekawe widowisko.

O czym jest Cruella (2021)? Czego się o niej dowiadujemy?

Zanim pojawi się Cruella, zostają przedstawione losy Estelli, czyli głównej bohaterki, w którą wciela się Emma Stone. Życie Estelli nie było usłane różami, a problemy potęgowała dwoistość natury kobiety. Zostało to ukazane symbolicznie w postaci dwukolorowych włosów. Ogromnym ciosem dla bohaterki stała się śmierć matki, zginęła ona w tragicznych okolicznościach. Brak wzorca i ból po utracie najbliższej osoby przyczyniły się do tego, że Estella wpadła w “złe” towarzystwo. Dołączyła do dwóch drobnych złodziei. W trójkę zajęli się zagarnianiem majątków mieszkańców Londynu i trwało to latami. Dla głównej bohaterki duże znaczenie miało to, w jakim stroju popełniała przestępstwa. Zajmowała się projektowaniem ekstrawaganckich ubrań, które oczywiście zakładała podczas rabowania domów. Jej talent został przypadkowo odkryty i od razu doceniony i udało jej się zdobyć pracę w ekskluzywnym butiku.

Doświadczona projektantka, dyktatorka mody Baronowa, w którą wciela się Emma Thompson, była zachwycona Estellą. Niestety to właśnie Baronowa przyczyni się do tego, że Estella przejdzie metamorfozę w Cruellę. W filmie można zobaczyć pewne odniesienie do disneyowskich 101 Dalmatyńczyków, ale jego twórcy postanowili opowiedzieć historię Cruelli od nowa. W filmie wyraźnie czuć punk rockowy klimat. Widać też, że zadbano o dobór odpowiednich strojów, właściwie dopasowanych do głównej bohaterki. Można powiedzieć, że Cruella 2021 to film pełen mroczności, pozbawiony dobrze znanej infantylności, która karmią bajki Disneya. Trafia do wielu odbiorców, w różnym przedziale wiekowym. Widać wyraźne nawiązania do popkultury z lat 70. XX wieku. Cruella odgrywa postać, która postanawia walczyć z elitami. Nie ma ona zamiaru stać się kimś, kto usługuje zamożnym.

Cruella (2021)

Zbuntowana Cruella De Mon robi wrażenie

W filmie Cruella zostaje przedstawiona historia kobiety, której życie nie oszczędzało, ale widać stopniową przemianę, odbicie się od dna i stanie się bohaterką. Główna postać wyróżnia się inteligencją, nieobliczalnością i szaloną osobowością, a taka mieszanka sprawia, że nie można się nudzić. Fabuła jest ciekawa, angażuje widza. Można liczyć na ciekawe widowisko. Nie brakuje dynamiki, zaskakujących scen. Ciekawie śledzi się zabawę w kotka i myszkę, w którą grają Cruella i Baronowa. Pochwalić można zarówno grę aktorską, jak i sam scenariusz, kostiumy i charakteryzację. Już samo podziwianie kostiumów i ich wykonania jest przyjemne dla oczu. Wiele osób zachwyca się scenografią, realistycznością wnętrz.

Największe pochwały zbiera jednak Emma Stone, która wspaniale zaprezentowała podwójną osobowość odgrywanej postaci. Można nawet powiedzieć, że w dużym stopniu przypomina to Jokera i Jacka Sparrowa, czyli kolejne kultowe role. Emma Thompson jako Baronowa również spisała się na medal. Doskonale pokazała zdystansowanie i brak empatii. Nie bez znaczenia są także role odgrywane przez Joela Fry’a i Paula Waltera Hausera. Wiele osób kojarzy dwóch rabusiów ze stu jeden dalmatyńczyków z osobami mało rozgarniętymi, a w Cruelli odznaczają się zdecydowanie większym ilorazem inteligencji. Przy ich udziale powstało mnóstwo zabawnych scen, które wywołują uśmiech na twarzy u widzów. W Cruelli ukazano ich jako drobnych oszustów, którzy starają się po prostu jakość przeżyć w tłocznym Londynie. Przygarniają oni do siebie osieroconą Estellę, po czym zaczynają ją uczyć swojego złodziejskiego fachu. Stają się jej lojalnymi przyjaciółmi i to właśnie oni sprawiają, że widzowie mogą poznać ludzkie oblicze mrocznej Cruelli.

Cruella cały film

Świetnie odegrane postacie

Pomimo tego, że w Cruelli nie brakuje komediowych scen, to trzeba podkreślić, że w filmie dominuje mroczny klimat. Przedstawieni bohaterowie nie są dobrymi ludźmi. Chcą się mścić, są skłonni zabijać. Duży wpływ na odbiór filmu ma strona audio-wizualna. Cruellę cechuje niewyparzony język, mocno wyróżnia się swoim odważnym wyglądem, wzbudza wręcz strach i niechęć. Nic więc dziwnego, że osoby z jej otoczenia czują się zagrożone. Widać cały czas dwie osobowości głównej bohaterki. Z jednej strony ukazana jest grzeczna i spokojna dziewczyna, czyli Estella. Po przeciwnej stronie znajduje się egoistka Cruella: drapieżna, zbuntowana. Estella zamienia się w Cruellę pod wpływem negatywnych emocji, gdy czuje się zagrożona, wystraszona, bezsilna. Można powiedzieć, że jest to sposób na radzenie sobie z przeciwnościami losu.

Wiele osób zgodzi się z tym, że to obsada jest kluczem do sukcesu filmu Cruella. Emma Stone sprawdziła się idealnie w roli zwariowanej bohaterki. Można nawet porównać jej postać do damskiej wersji Jokera. Znając dobrze 101 dalmatyńczyków, wiele osób stwierdzi, że w roli Cruelli De Vill wyśmienicie odnalazłaby się Baranowa, czyli Emma Thompson. To właśnie ona jest zimną egoistką, która nie okazuje żadnego szacunku innym ludziom.

Cruella (2021)
Cruella (2021)
Cruella (2021)
Cruella (2021)
Cruella (2021)
Cruella (2021)
Cruella (2021)
Cruella (2021)
Cruella (2021)
Cruella (2021)
Original title Cruella
IMDb Rating 7.4 151,944 votes
TMDb Rating 8.3 5,351 votes

Reżyser

Obsada

Emma Stone isEstella / Cruella
Estella / Cruella
Emma Thompson isThe Baroness
The Baroness
Joel Fry isJasper
Jasper
Mark Strong isJohn the Valet
John the Valet
Tipper Seifert-Cleveland isEstella (12 yrs)
Estella (12 yrs)
Emily Beecham isCatherine
Catherine
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Teściowie (2021)
Ratatuj (2007)
Shazam! (2019)
Dziewczyna z sąsiedztwa (2004)
Mulan II (2004)
Zakochany do szaleństwa (2021)
SpongeBob Kanciastoporty (2004)
Randki od święta (2020)
007: Quantum of Solace (2008)
Uczciwy złodziej (2020)
Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) (2020)
Pada Shrek (2007)