Dziewczyny z Dubaju (2021)

Dziewczyny z Dubaju (2021)

Nie uwierzysz, dopóki nie zobaczysz.Nov. 26, 2021Unknown146 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 ocen

Opis

Gdzie obejrzeć Dziewczyny z Dubaju (2021) online?

Dla wielu osób Dziewczyny z Dubaju cały film jest dużym zaskoczeniem i to pozytywnym. Nic w tym dziwnego, bo inspiracją do jego powstania była książka Piotra Krysiaka. Swego czasu wywołała ona bardzo mieszane uczucia i fale krytyki. Można na szybko powiedzieć, że Dziewczyny z Dubaju (2021) to historia o polskich fantazjach seksualnych, w wielu momentach nasycona scenami prosto z filmów pornograficznych. W filmie pojawia się mnóstwo stereotypów dotyczących tego, jak wygląda życie w krajach arabskich. Jeżeli jednak ktoś chce mieć swoją opinię, to powinien obejrzeć film i wysnuć własne wnioski.

O czym jest film Dziewczyny z Dubaju?

Historia Dziewczyn z Dubaju jest już wielu osobom dobrze znana po przeczytaniu książki, która stała się inspiracją do powstania filmu. Piotr Krysiak wydał ją w roku 2018 i wywołał tym samym sporo kontrowersji. Wynikało to głównie z tego, w jaki sposób autor książki opisywał przedstawione w niej kobiece postacie i to, czym się zajmowały. Należy od razu podkreślić, że książkę popełnił dziennikarz, który postanowił nagłośnić sprawę kobiet zaangażowanych w dubajską aferę. Autor nie przebiera w słowach, pada wiele obraźliwych słów. Co więc sprawiło, że Maria Sadowska, czyli reżyserka filmu Dziewczyny z Dubaju, postanowiła zainteresować się książkę i stworzyć pełnometrażowy film na jej podstawie? Jeśli ktoś szuka w nim sensacji i erotyzmu, to je znajdzie.

Główną bohaterką jest Emi, w jej rolę wciela się Paulina Gałązka. Narracja jest pierwszoosobowa. Widzowie dowiadują się, że postać pochodzi z małej wioski koło Szczecina, z której trafiła na wiele ekskluzywnych imprez przeznaczonych dla zamożnych Arabów. Niestety jej los nie potoczył się w taki sposób, w jaki sobie wymarzyła. Finalnie wyląduje w jeszcze „gorszym” miejscu niż się wychowywała, bo w więzieniu. Wiele osób porównuje Dziewczyny z Dubaju do wręcz wyśmiewanych opowieści harlequinowych. Oczywiście nie brakuje pań, które chętnie czytają książki o takiej tematyce. Z filmu wynika, że nikt nie jest w stanie uchronić się przed tym, co zrobił w przeszłości, co nie napawa optymizmem.

Dziewczyny z Dubaju (2021)

Dobra zabawa zakończona dużym rozczarowaniem

Film Dziewczyny z Dubaju przedstawia losy dziewczyn, które postanowiły czerpać z życia garściami. Emanując swoim seksapilem, nie zdawały sobie sprawy z tego, że inni ludzi zaczęli postrzegać je wyłącznie jako obiekty seksualne. Nie licząc się z ich losem i uczuciami. Młode panie myślały, że spełnią się pod wieloma względami, odniosą życiowy sukces bez ciężkiej pracy. Niestety mocno się zawiodły i kiepsko skończyły. Zgubiła je próżność, łasość na komplementy, wizja otaczania się luksusem. Można wyraźnie zobaczyć, że bohaterki filmu borykały się z brakiem poczucia własnej wartości. Co niestety w dużym stopniu przyczyniło się do ich licznych problemów. Widz może wywnioskować, że to brak akceptacji ze strony rodziców i otoczenia w dużej mierze spowodował, że bohaterka znalazła się na imprezie bogatych szejków arabskich. Przedstawia to wyraźnie scena, w której jej matka mówi o tym, że kocha ją taką, jaka jest.

Istotną rolę odgrywa Katarzyna Figura, która wciela się w postać osoby werbującej dziewczyny do towarzystwa, świetnie znającej zasady seksbiznesu. Są to jednak tylko pozory, co potwierdza chociażby to, że cała ta przygoda kończy się na głównej bohaterce, czyli na Emi. Mogłoby się wydawać, że w filmie Dziewczyny z Dubaju jest mnóstwo intryg, dziewczyny bardzo ze sobą rywalizują i to nawet na śmierć i życie. Pocięcie sukienki wieczorowej to żadna nowość, każda pani chce być na piedestale, w centrum uwagi, zyskać przychylność bogatych szejków arabskich. W praktyce wygląda to jednak zupełnie inaczej. Można wręcz powiedzieć, że bohaterki tworzą zgrany zespół seksworkerek. Jest to jednak dosyć sprzeczny obraz w porównaniu z tym, jak wyglądały realia w tamtych czasach. Dla kariery i przez żądzę pieniędzy kobiety niszczyły się wzajemnie i nie miały żadnych skrupułów. W filmie Dziewczyny z Dubaju świat jest dosyć odrealniony, przedstawiony zbyt kolorowo.

dziewczyny z dubaju cały film

Czego można się spodziewać po całym filmie Dziewczyny z Dubaju?

Film Dziewczyny z Dubaju zawiera sporo erotyzmu, ale jednocześnie mało w nim seksu. Losy bohaterek są zawiłe, wszystko komplikuje się z każdą kolejną minutą filmu. Jest to jednak duży plus dla reżyserki, bo nie pozwala się nudzić, podtrzymuje zaangażowanie widzów. Pod koniec pojawiły się nawet wywiady ofiar i świadków. Sceny przedstawiają przesłuchania dziewczyn, które opowiadają o tym, czego doświadczyły. Mówią też o tym, dlaczego podjęły konkretne decyzje, które doprowadziły do tego, że znalazły się ostatecznie w więzieniu. Wydaje się to jednak nie wnosić niczego nowego, bo widzowie już zdążyli się tego wszystkiego dowiedzieć wcześniej. Można jednak zobaczyć bohaterki w ich aktualnym wydaniu, czyli bez tony makijażu, sztucznych rzęs i paznokci, powiększonych częściach ciała. Nasuwa się wobec tego wniosek, że zwykle kobiety kreowały się na boginie piękna, którymi oczywiście nie były.

Większość scen przedstawionych w filmie Dziewczyny z Dubaju nie dotyczy roznegliżowanych osób. Jeśli ktoś czeka na zobaczenie miejsc intymnych, to doczeka się podczas sceny gwałtu. To właśnie przez ukazanie tego okrucieństwa można poczuć większą realność filmu. Pokazano w nim wiele perwersji arabskich szejków typu zmuszanie obiektów seksualnych do wypijania moczu z kieliszka. Nie brakuje dziewczyn w klatkach, mnóstwa złota, ironii. Odtwórczyni głównej roli zebrała wiele pozytywnych komentarzy ze względu na ukazanie wielu odcieni postaci Emi. Widzowie mogą śledzić jej metamorfozę, co samo w sobie jest dosyć interesujące. Wynika to z tego, że Emi jest bardzo zagubiona, nie potrafi odnaleźć się we własnej skórze, więc wciela się nieustannie w jakieś role. Dużym zarzutem dla reżyserki filmu Dziewczyny z Dubaju jest to, że nie zostało przedstawione to, jak czuły się bohaterki.

Dziewczyny z Dubaju (2021)
Original title Dziewczyny z Dubaju
IMDb Rating 4.8 282 votes
TMDb Rating 7.3 2 votes
Udostępnienia2

Podobne tytuły

Pragnienie zemsty (2015)
Nie otwieraj oczu (2018)
Zmierzch (2008)
Miasto aniołów (1998)
Wesele (2021)
Marnie. Przyjaciółka ze snów (2014)
Bękarty wojny (2009)
신과함께-죄와 벌 (2017)
Dom woskowych ciał (2005)
Świat Zwierząt (2018)
Tarzan: Legenda (2016)
Como caído del cielo (2019)