Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a (2022)

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a (2022)

Apr. 07, 2022United Kingdom136 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
5 1 ocen

Opis

Gdzie obejrzeć Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a?

Trudno znaleźć osobę, która zupełnie nie wiedziałaby, kim jest Harry Potter. Ta kultowa postać towarzyszy czytelnikom i widzom od kilkudziesięciu lat i nie daje o sobie zapomnieć nawet przez chwilę. Młody czarodziej już się zestarzał, ale nic straconego, bo pojawił się nowy bohater na arenie. J.K. Rowling wyszła naprzeciw oczekiwaniom fanom świata magii z czymś nowym, mającym ścisły związek z Harrym Potterem. Fantastyczne Zwierzęta pojawiły się już kilka lat temu i zebrały wiele pozytywnych opinii, ale na tym nie poprzestano. Minęło niewiele czasu, a wyszła kolejna część, a teraz na ekranach można oglądać Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. W planach są kolejne produkcje.

Co nowego w trzeciej odsłonie Fantastycznych Zwierząt?

Fani Fantastycznych Zwierząt doskonale wiedzieli, że autorka scenariusza, czyli J.K. Rowling, już od samego początku zapowiedziała dłuższą przygodę ze światem czarodziejów. Materiałów na kolejne filmy nie brakuje, w planach jest powstanie aż pięć części. Jedną z istotnych postaci w świecie czarodziejów odgrywał do tej pory Johnny Depp. Niestety pojawiły się w jego życiu pewne zawirowania, przez co twórcy filmu musieli zacząć rozglądać się za zastępstwem. Ostatecznie Johnny Depp pożegnał się z Fantastycznymi Zwierzętami w wyniku prywatnego skandalu, a na jego miejscu pojawił się Mads Mikkelsen. Czy była to słuszna decyzja? Czas pokaże, bo jak na razie nie było jeszcze polskiej premiery filmu.

Jeśli ktoś tęskni za Harrym Potterem, to może przenieść się do uniwersum stworzonego przez Rowling dzięki filmowi Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. Jest to już kolejny film osadzony w świecie najbardziej znanego czarodzieja. Newt Skamander szybko zjednał sobie widzów, to właśnie on stał się główną postacią Fantastycznych Zwierząt. Kolejną częścią były Zbrodnie Grindelwalda. Jednym się spodobała, a drugich wręcz rozczarowała. Rowling obiecała kontynuację sagi i tak też się stało. Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a przedstawiają kolejne losy bohaterów (dobrze znanych i nowych) kilka lat po wydarzeniach, które miały miejsce po Zbrodni Grindelwalda.

Fantastyczne zwierzęta Tajemnice Dumbledore'a

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a cały film skupiony na tytułowej postaci?

Jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę ze światem przedstawionym w Fantastycznych Zwierzętach, będzie zachwycony tym, że czeka na niego także druga część. Na tym jednak nie koniec, lada moment pojawi się również trzecia odsłona, czyli kolejna dawka dobrej zabawy i rozmaitych zagadek do rozwikłania. Wiele osób zastanawia się, czy najnowsza część Fantastycznych Zwierząt będzie skupiała się na postaci znanej z sagi o Harrym Potterze. Trudno byłoby przez parę godzin koncentrować się wyłącznie na jednym bohaterze, skoro od początku główną postacią jest ktoś inny.

Niektórzy mogą już podzielić się swoimi spostrzeżeniami, bo premiera filmu Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a odbyła się 29 marca 2022 roku. Miało to miejsce w Londynie, a dokładnie w Royal Festival Hall. Nie mogło na niej zabraknąć jednej z kluczowych osób, czyli słynnej autorki scenariusza w postaci J.K. Rowling. Polscy widzowie muszą jednak trochę poczekać, bo Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a trafi do kin dopiero 8 kwietnia. W amerykańskich kinach pojawi się jeszcze później. Mieszkańcy USA muszą uzbroić się w cierpliwość, bo premiera będzie miała u nich miejsce dopiero 15 kwietnia.

Czego się spodziewać po najnowszej odsłonie Fantastycznych zwierząt?

Trzecia część Fantastycznych Zwierząt skupia się w dużej mierze na Albusie Dumbledorze. Punktem kulminacyjnym ma być walka czarodzieja z jego byłym przyjacielem, obecnym wrogiem Gellertem Grindelwaldem. Widzowie będą mogli śledzić losy Albusa, który z powodu nikczemnego Gellerta, żądnego władzy, będzie musiał powstrzymać jego zapędy. Zostanie w tym celu powołana specjalna armia składająca się z czarodziejów i czarodziejek. Pojawi się także mugolski piekarz, który będzie miał swoją rolę do odegrania. Nasuwa się pytanie, gdzie w tym wszystkim znajdzie się dobrze znana postać, czyli Newt Skamander? Temu magozoologowi zostanie powierzone bardzo ważne zadanie, a mianowicie stanięcie na czele grupy czarodziejów stworzonej przez Dumbledore’a.

Fani serii mocno się podekscytowali po tym, jak ich oczom ukazał się drugi zwiastun filmu Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. Już nawet podczas oglądania Harrego Pottera wiele osób czekało na to, aby poznać liczne tajemnice skrywane przez Albusa, ale niestety jego śmierć pozostawiła ich z licznymi pytaniami bez odpowiedzi. Można wobec tego powiedzieć, że w pewnym stopniu zmartwychwstał on w Fantastycznych Zwierzętach i miłośnicy czarodziejskiego świata są mocno rozemocjonowany tym faktem. Czy jednak duże oczekiwania nie skończą się jeszcze większym rozczarowaniem? Czas pokaże, a czekać nie będzie trzeba długo.

Fantastyczne zwierzęta Tajemnice Dumbledore'a (2022) cały film

Potterowski świat bliżej niż dotychczas

Osobą odpowiedzialną za wyreżyserowanie filmu Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a jest David Yates. Odpowiada on również za powstanie dwóch poprzednich części. Na tym jednak nie koniec. Ten brytyjski reżyser ma na swoim koncie aż cztery części filmów z serii o Harrym Potterze, a dokładnie ostatnie cztery. Można wobec tego wyczuć klimat czarodziejskiego świata, dobrze znanego widzom od wielu lat. Grindelwald postanowił zwabić swojego starego towarzysza, wykorzystując brata Dumbledore’a, ale nie będzie łatwo. Pojawia się jednak pytanie, czy uda się popsuć mu plany i zapobiec realizacji nikczemnego spisku. To już zależy w dużej mierze od bohaterów Fantastycznych Zwierząt.

Jako że film ten stanowi dzieło wytwórni Warner Bros, to można liczyć na to, że po kilkudziesięciu dniach po jego premierze kinowej trafi także na platformę HBO Max. Ma to nastąpić pod koniec maja 2022 roku. Na trzecią część Fantastycznych Zwierząt czekają niecierpliwie fani Harrego Pottera, bo to właśnie w niej będzie można chociaż w pewnym stopniu przenieść się do tego niezwykłego uniwersum. Nawet Jacob Kowalski otrzyma różdżkę, czego nie można przegapić.

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a (2022)
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a (2022)
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a (2022)
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a (2022)
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a (2022)
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a (2022)
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a (2022)
Original title Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore
IMDb Rating 7.4 55 votes
TMDb Rating 6 8 votes

Reżyser

David Yates
Reżyser

Obsada

Eddie Redmayne isNewt Scamander
Newt Scamander
Jude Law isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Mads Mikkelsen isGellert Grindelwald
Gellert Grindelwald
Ezra Miller isCredence Barebone / Aurelius Dumbledore
Credence Barebone / Aurelius Dumbledore
Dan Fogler isJacob Kowalski
Jacob Kowalski
Alison Sudol isQueenie Goldstein
Queenie Goldstein
Callum Turner isTheseus Scamander
Theseus Scamander
Jessica Williams isEulalie 'Lally' Hicks
Eulalie 'Lally' Hicks
Katherine Waterston isPorpentina 'Tina' Goldstein
Porpentina 'Tina' Goldstein
Oliver Masucci isAnton Vogel
Anton Vogel
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Underworld: Przebudzenie (2012)
Spider-Man 3 (2007)
Sekretne życie zwierzaków domowych 2 (2019)
Koty (2019)
Król Lew II: Czas Simby (1998)
Jack Pogromca Olbrzymów (2013)
Mortal Kombat (2021)
Szkoła czarownic: Dziedzictwo (2020)
Zew krwi (2020)
Mostly Ghostly: Have You Met My Ghoulfriend? (2014)
King Kong (2005)
Paddington 2 (2017)