Godzilla vs. Kong (2021)

Godzilla vs. Kong (2021)

Mar. 24, 2021USA113 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
8 1 ocen

Opis

O czym jest film Godzilla vs. Kong?

Film Godzilla vs. Kong opowiada o niesamowicie zaciekłym pojedynku między dwoma kolosami. Godzilla, który niszczy planetę oraz Kong, który kierowany przez odpowiednich ludzi ma stanąć w obronie świata. Kong wraz z osobami, które się nim zajmują, wyruszają na niebezpieczną wyprawę. Celem jej jest odnalezienie kryjówki kolosa, który terroryzuje cały glob – Godzilli. W grupie tych osób jest również sierota o imieniu Jia, którą z Kongiem łączy niesamowita przyjaźń i to jej ufa najbardziej owy olbrzym. Jak się okazuje, walka między potworami jest tylko zalążkiem odkrycia tajemnicy z głębi Ziemi.

Godzilla vs. Kong dzieje się pięć lat po akcji filmu Godzilla II: Król potworów, Kong monitorowany jest przez organizację Monarch, jest on również często odwiedzany przez Jie, która potrafi się z nim porozumieć. Prowadzący podcast i pracownik firmy Apex Cybernetics – Bernie Hayes (Brian Tyree Henry) przedstawia swoje podejrzenia o złych zamiarach korporacji.

Josh Valentine (Julian Dennison) i Madison Russell (Millie Bobby Brown) wraz z Berniem wszczynają śledztwo, dostają się do bazy firmy Apex i odkrywają tajny projekt robota, bliźniaczego do Godzilli. Kong oraz Godzilla zmuszeni są niebywałych kroków w imię wspólnego dobra.

Godzilla vs Kong cda

Kiedy jest premiera całego filmu o Godzilli?

Premiera filmu Godzilla vs. Kong, w Polsce miała miejsce 4 czerwca 2021 roku. Wtedy to oficjalnie pojawił się on w polskich kinach i zgromadził masę widzów. Reżyserem produkcji jest Adam Wingard. W kolejności, jest to czwarty film opowiadający o losach Godzilli.

Początkowo myślano, że film będzie remakiem produkcji King Kong kontra Godzilla, jednak plotka ta została szybko rozwiana przez producentów filmu.

Wynik sprzedażowy filmu przekroczył oczekiwania i okazał się sukcesem. Ponadto spotkał się on z dość pozytywną reakcją krytyków.

Gdzie obejrzeć film Godzilla vs. Kong po polsku?

Wielu widzów z polski pewnie zastanawia się czy obejrzą cały film na Netflixie, HBO GO czy CDA. Mimo, że film w większości krajów, miał premierę pod koniec marca, to nie był wtedy możliwy do obejrzenia w Polsce ze względu na sytuację pandemiczną. Widzowie musieli poczekać do czerwca, kiedy to była premiera w polskich kinach.

Na chwilę obecną film Godzilla vs. Kong nie jest dostępny w ofercie CDA, na próżno też go szukać na serwisach vod typu Netflix czy HBO GO. Niestety nie posiadają aktualnie licencji na tą produkcję. Widzom z polski pozostaje czekać, aż któryś z serwisów zdecyduje się na wykupienie jego licencji od podmiotu, który za nią odpowiada.

Walka w filmie Godzilla vs Kong

Czy warto obejrzeć film King Kong vs Godzilla?

Ciężko odpowiedzieć jasno na to pytanie. Zdecydowanie produkcję można polecić osobom, które obejrzały poprzednie części z serii filmów o Godzilli. Ponadto powinien on zaspokoić oczekiwania fanów kina science fiction oraz kina akcji. Efekty specjalne są na bardzo wysokim poziomie, jest to bowiem produkcja, która miała duży budżet, więc nie powinno być to zdziwieniem.

Jeśli jednak nadal macie wątpliwości i nie wiecie czy warto obejrzeć film, szczerze zachęcamy do obejrzenia zwiastuna, który jest zrobiony wyśmienicie. Opinie niezależnych krytyków mówią jasno, że jest to dobry film, który zaspokoił pragnienia fanów serii.

Godzilla vs King Kong z polskim lektorem.

Dodatkowym pytaniem rodzącym się w myślach odbiorców z polski, może być kwestia dubbingu w filmie o Godzilli i Kongu. Bowiem to w poprzedniej części takowy był. Niestety, ale najnowszy film o dwóch kolosach nie jest dostępny z polskim dubbingiem. Wynika to z tego, że sukces filmy nie był pewny ze względu na sytuację pandemiczną, dlatego też  producenci porzucili tą opcję. Pozostaje jedynie wersja oryginalna, angielska z napisami lub bez. Oczywiście z momentem przejścia filmu na któryś z serwisów vod lub nośniki  pamięci, zostanie dograny polski lektor. Mimo wszystko polecamy obejrzeć film z oryginalną ścieżką dialogową bo jest ona na wysokim  poziomie. Kwestie są wyraźnie i zrozumiałe, aktorzy perfekcyjne odegrali swoje role. Dla tych, którzy jednak wolą słuchać polskiego głosu podczas seansu polecamy poczekanie do pojawienia się takowego.

Film  z 2021 na tle starszych części.

Filmów z Godzillą w roli główniej jest ogromna ilość. Jest to spowodowane tym, że postać  potwora stała się franczyzą i był produkowany na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat przez różnych producentów.  W tym wypadku należy jednak rozpatrywać filmy stworzone przez amerykanów, czyli razem 4 części.

Pierwsza część Godzilli spod ręki amerykańskich producentów zdecydowanie nie została pozytywnie przyjęta. Fani stwierdzili, że jest to plagiat japońskich wersji. Znacznie lepiej poradziła sobie druga część filmu o bestii z głębin, na która fani zaczęli patrzeć przychylnym okiem. Natomiast trzecia część osiągnęła ogromny sukces w sprzedaży, film stał się nie lada hitem, na całym świecie. Czwarta i najnowsza cześć serii, na tle pozostałych nie wypada tragicznie. Sprzedaż jak i opinie krytyków świadczą o tym, że film jest dobry i zdecydowanie warto go obejrzeć.

Godzilla vs. Kong (2021)
Godzilla vs. Kong (2021)
Godzilla vs. Kong (2021)
Godzilla vs. Kong (2021)
Original title Godzilla vs. Kong

Reżyser

Adam Wingard
Reżyser

Obsada

Millie Bobby Brown isMadison Russell
Madison Russell
Kyle Chandler isMark Russell
Mark Russell
Rebecca Hall isIlene Andrews
Ilene Andrews
Brian Tyree Henry isBernie Hayes
Bernie Hayes
Shun Oguri isRen Serizawa
Ren Serizawa
Eiza González isMaya Simmons
Maya Simmons
Julian Dennison isJosh Valentine
Josh Valentine
Demián Bichir isWalter Simmons
Walter Simmons
Zhang Ziyi isDr. Ilene Chen / Dr. Ling Chen
Dr. Ilene Chen / Dr. Ling Chen
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Pirates of the Caribbean: Tales of the Code – Wedlocked (2011)
Dom (2015)
Iniemamocni 2 (2018)
Igrzyska Śmierci (2012)
Warcraft: Początek (2016)
Battleship: Bitwa o Ziemię (2012)
Justice League: Doom (2012)
The Jurassic Games (2018)
Wij (2014)
Hansel i Gretel: Łowcy czarownic (2013)
Przeznaczenie (2014)
Marsjanin (2015)