Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)

Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)

Jul. 28, 2021USA132 Min.R
Twoja ocena: 0
5 1 ocen

Opis

Gdzie oglądać Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)?

Jeśli ktoś szuka filmu przedstawiającego dobrze znanych bohaterów komiksów, z których zostanie utworzona drużyna walcząca z największymi złoczyńcami, to powinien obejrzeć Legion samobójców: The Suicide Squad cały film. Jest to najnowsza odsłona dobrze znanej już wersji Legionu Samobójców. Stanowi mieszankę wybuchową, w której każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Nie można się nudzić, reżyser Strażników Galaktyki odrobił lekcję i sprawił, że kolejne popełnione przez niego dzieło zebrało szereg pozytywnych opinii. Filmowe postacie zbierają krwawe żniwo. Można to porównać wręcz do zawodów, w których wygrywa ten, komu najszybciej uda się odebrać życie wrogim jednostkom.

Legion samobójców: The Suicide Squad – o co w tym chodzi?

W filmie Legion Samobójców: The Suicide Squad widzowie mogą zobaczyć na jednym ekranie śmietankę świata kryminalnego, czyli największych złoczyńców świata w postaci Bloodsporta, Peacemakera, King Sharka i Harley Quinn. Zostają oni wysłani do miejsca, w którym roi się od zagrożeń. Wyspa Corto Maltese nie sprzyja relaksowi. Można śmiało powiedzieć, że stanowi epicentrum zła, wręcz piekło. Do walki z nikczemnymi jednostkami zostaje powołana specjalna grupa, której zadaniem jest przemierzanie niebezpiecznej dżungli na wyspie. Cel uświęca środki, należy szukać wrogów i ich niszczyć.

Główni bohaterowie muszą jednak mieć się cały czas na baczności, bo z każdej strony są otoczeni przez wrogie jednostki. Wszędzie czekają na nich zagrożenia. Wystarczy jeden zły ruch, aby stracić życie. Mogłoby się wydawać, że nikt przy zdrowych zmysłach nie zdecyduje się na wykonanie misji stanowiącej śmiertelne zagrożenie. Najwięksi złoczyńcy są jednak w stanie zrobić wszystko, aby tylko wyrwać się z więzienia, odzyskać upragnioną wolność. Nic więc dziwnego, że postanawiają zgodzić się na wstąpienie do tajnej grupy. Wybory są tylko dwa: wykonać zadanie lub zginąć. Do walki z rozmaitymi wrogami główni bohaterowie zostają dobrze przygotowani, otrzymują zaawansowaną technologicznie broń.

Legion samobójców The Suicide Squad

Zarys fabuły w Legionie Samobójców (2021)

Po zrzuceniu ich na odludną wyspę rozpoczyna się misja polegająca na poszukiwaniu i zabijaniu. Mogą oni zginąć z rąk mieszkańców wyspy, pułkownika Ricka Flaga lub Amandy Waller. Na domiar złego w uszach złoczyńców znajdują się implanty rządowe, więc każdy ich krok jest ściśle monitorowany. Pojawia się jednak pytanie, skąd w ogóle wziął się pomysł na to, aby wykorzystać osoby cieszące się złą sławą? Dopóki w niewielkim państwie znajdującym się tuż przy USA panował dyktator niewchodzący w konflikty, utrzymywał się względny spokój. Niestety nie trwało to długo, wszystko zmieniło się po wojskowym zamachu stanu, którego skutkiem było pozbycie się wszystkich sprawujących dotychczas władzę.

To jednak dopiero początek problemów. Nowi, samozwańczy rządzący postanowili wykorzystać niezwykle niebezpieczną broń w postaci Rozgwiazdy do tego, aby postawić się Stanom Zjednoczonym. W celu przeciwdziałania rozlewowi krwi Amanda Waller decyduje się na powołanie Legionów samobójców, którym ma dowodzić kapitan Rick Flag. W zamian za wzięcie udziału w akcji więźniom obiecuje się skrócenie wyroku.

Jak potoczą się losy skazańców wysłanych na wyspę?

Twórca filmu Legion samobójców: The Suicide Squad, czyli James Gunn, zadbał o to, aby widzowie się nie nudzili. Na każdym kroku pojawia się sarkazm, bohaterowie nie szczędzą sobie złowrogich uwag. Oczywiście nie brakuje scen pełnych zabawnych sytuacji, więc jest się z czego pośmiać. Za najbardziej komiczną postać uznaje się King Sharka, któremu głosu udzielił Sylvester Stallone. Chodzi tutaj o człekopodobnego stwora, który wygląda jak połączenie człowieka i rekina. Odżywia się on ludzkim mięsem, co mogłoby zmrozić krew w żyłach, ale jego usposobienie można porównać do dziecka. Jest to postać o zróżnicowanym usposobieniu. Można zobaczyć wielokrotnie ciemną stronę King Sharka, ale nie brakuje też momentów, w których staje się uroczym stworzonkiem.

Złoczyńcy przedstawieni w filmie Legion samobójców: The Suicide Squad są antybohaterami, którzy muszą zmierzyć się z antagonistycznymi przeciwnikami. Nad wszystkim czuwa oczywiście dyrektor A.R.G.U.S, czyli Amanda Waller. Zarządza ona projektem Task Force X. Bohaterowie wykonujący misję są w pełni świadomi tego, że w każdej chwili mogą zginąć na skutek zdetonowania bomb, które zostały im wszczepione przed zesłaniem na wyspę. Straceńcy walczą wobec tego zarówno o wolność, jak i o własne życie. Wystarczy wciśnięcie guzika przez Amandę Waller, aby pożegnać się z kimś niesubordynowanym. Jest ona przedstawiona jako osoba zimna, bezwzględna, idąca po trupach do celu.

Legion samobójców 2021 cały film

Czy warto obejrzeć Legion Samobójców: The Suicide Squad online?

James Gunn jest znany ze swojego poczucia humoru, więc nie mogło go zabraknąć wyreżyserowany przez niego filmie Legion samobójców: The Suicide Squad. Zadbał również o to, aby nie pominąć żadnego z bohaterów. Bardzo dobrze przedstawia każdego z nich. Pomimo tego że postacie z filmu są przedstawione jako najgorsi złoczyńcy, którzy trafili do więzienia, to jednak widzowie obserwujący ich losy mogą zobaczyć, że nie są zepsuci do szpiku kości. Często to czynniki zewnętrzne przyczyniają się do tego, że ktoś musi obrać niewłaściwą ścieżkę w swoim życiu. Trzeba liczyć się z tym, że nie zabraknie brutalności w filmie Legion samobójców: The Suicide Squad. Poleje się sporo krwi, będzie bardzo widowiskowo.

Wiele osób zarzuca bohaterom brak charyzmy, zdają się być nawet czasem wręcz nudni. Jeśli ktoś liczy na to, że zobaczy komiksowy widowisko, to z pewnością się nie zawiedzie. Fabuła nie jest skomplikowana, ale wciąga. Pierwsze skrzypce grają bohaterowie, a akcja skupia się na wykonywanej przez nich misji mającej na celu ratowanie świata. Można spodziewać się dobrej zabawy, film Legion samobójców: The Suicide Squad jest typowo rozrywkowy. Zadbała o to obsada, na którą składają się przede wszystkim: Margot Robbie, John Cena, Idris Elba, Joel Kinnaman, Michael Rooker, Viola Davis, Jai Courtney, Sylwester Stallone, David Dastmalchian, Daniela Melchior, Pete Davidson. Mogłoby się wydawać, że film będzie infantylny, ale w praktyce wygląda to już zupełnie inaczej, o czym warto przekonać się osobiście.

Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)
Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)
Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)
Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)
Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)
Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)
Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)
Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)
Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)
Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)
Original title The Suicide Squad
IMDb Rating 7.2 317,985 votes
TMDb Rating 7.7 5,868 votes

Reżyser

James Gunn
Reżyser

Obsada

Margot Robbie isHarleen Quinzel / Harley Quinn
Harleen Quinzel / Harley Quinn
Idris Elba isRobert DuBois / Bloodsport
Robert DuBois / Bloodsport
John Cena isChristopher Smith / Peacemaker
Christopher Smith / Peacemaker
Joel Kinnaman isColonel Rick Flag
Colonel Rick Flag
Sylvester Stallone isNanaue / King Shark (voice)
Nanaue / King Shark (voice)
Viola Davis isAmanda Waller
Amanda Waller
David Dastmalchian isAbner Krill / Polka-Dot Man
Abner Krill / Polka-Dot Man
Daniela Melchior isCleo Cazo / Ratcatcher 2
Cleo Cazo / Ratcatcher 2
Michael Rooker isBrian Durlin / Savant
Brian Durlin / Savant
Jai Courtney isGeorge 'Digger' Harkness / Captain Boomerang
George 'Digger' Harkness / Captain Boomerang
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Pirates of the Caribbean: Tales of the Code – Wedlocked (2011)
Gwiezdne Wojny: Część III – Zemsta Sithów (2005)
特警队 (2019)
The Rising Hawk (2019) film online
Bad Boy (2020)
ワンピース フィルム GOLD (2016)
Londyn W Ogniu (2016)
Mission: Impossible II (2000)
Ewolucja planety małp (2014)
Rambo: Ostatnia krew (2019)
Aquaman (2018)
13 Godzin: Tajna misja w Bengazi (2016)