Misja Greyhound (2020)

Misja Greyhound (2020)

Obowiązek. Służba. Braterstwo.Jul. 10, 2020USA91 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
5 1 ocen

Opis

Opis filmu Misja Greyhound online.

Wedle pierwotnych założeń film Misja Greyhound miał się pojawić w kinach na początku czerwca. Niestety, ale z powodu pandemii premiera nie mogła zostać zrealizowana. Twórcy musieli szukać wsparcia wśród serwisów VOD. Ostatecznie na emisję filmu Misja Greyhound online zgodziło się Apple TV.  Dodatkowo warto dodać, że Apple TV ostatnimi czasy zaczęło silnie uzupełniać swoją bibliotekę różnorakimi filmami, których nie ma u konkurencji. Możliwe jest, że niedługo Apple TV będzie na równi z takimi gigantami jak Netflix czy HBO.

Z założeń cały film Misja Greyhound opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Warto jednak zauważyć, że film został nakręcony na podstawie powieści „The Good Shepard” autorstwa Cesila Scotta Forestera. Amerykański pisarz jest cenionym na całym świecie marynistą. Spod jego pióra wyszło wiele powieści marynistycznych. Autor w swoich dziełach tworzył fikcyjnych bohaterów, których obsadzał w wojenny realiach. Misja Greyhound nie jest pierwszym zekranizowanym dziełem pisarza. Jego utwory od wielu lat budzą zachwyt w twórcach filmów wojennych. Jednymi z zekranizowanych powieści są Afrykańska Królowa (1951) i Kapitan Hornblower (1951).

Misja Greyhound o czym jest cały film?

Produkcja opowiada historię kapitana Ernesta Krause (Tom Hanks), który w 1942 roku, podczas drugiej wojny światowej musiał eskortować konwój 37 handlowców. Akcja miała kryptonim HX-25, a jej celem było dotarcie statków handlowych ze Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Brytanii. Głównym problemem załogi niszczyciela (USS Keeling) były niemieckie u-booty, działające w grupach zwanych wilczymi stadami. Większość akcji w filmie toczy się na wodach Oceanu Atlantyckiego, na pokładzie niszczyciela, który nosi nazwę Greyhound. Bez jakiegokolwiek wsparcia lotniczego przez 5 długich dni kapitan wraz ze swoją załogą musi stawiać czoła nazistowskim łodzią podwodnym, na zdradzieckich wodach Oceanu Atlantyckiego.

Obsada filmy Misja Greyhound.

W pierwszoplanową rolę kapitana Ernesta Krause wciela się znakomity Tom Hanks. Ogólnie rzecz biorąc większość postaci w filmie stanowi tylko tło do lepszej ekspozycji głównego bohatera. Na dodatkowe uznanie zasługują zastępca dowódcy okrętu Charlie Cole (Stephen Graham) i marynarz Cleveland (Rob Cole). Jednakże obaj bohaterowie nie są tak zauważalni jak kapitan Ernest Krause. Tom Hanks zagrał swą rolę bezbłędnie. Po raz kolejny udowodnił swą ogromną wartość jako aktor.

Misja Greyhonud Netflix.

Wielu zainteresowanych filmem może zapytać się czy film jest dostępny na Netflix lub CDA. Odpowiadamy szybko – nie. Wyłączne prawa do filmu posiada Apple TV, które odkupiło go od Sony za kwotę około 70 milionów dolarów. Misji Greyhound nie obejrzymy na Netflixie, ani na innych serwisach streamingowych. Prawdopodobnie film nigdy tam się nie ukaże.

Czy warto obejrzeć cały film Misja Greyhound?

Według nas warto. Film ogląda się bardzo przyjemnie, sceny batalistyczne robią wrażenie. Nie jest to zdecydowanie jedna z długich męczących produkcji, przy których tylko zerkamy na zegarek. Pomimo kilku wpadek historycznych, których dopatrzyli się historycy i dość głośno je krytykowali, film jest warty obejrzenia chociażby dla świetnej gry Toma Hanksa. Misja Greyhound to niedługi i przyjemny w odbiorze film, który przypadnie do gustu fanom różnorakich produkcji.

 

Misja Greyhound (2020)
Misja Greyhound (2020)
Misja Greyhound (2020)
Misja Greyhound (2020)
Misja Greyhound (2020)
Original title Greyhound
IMDb Rating 7.0 58,323 votes
TMDb Rating 7.5 1,357 votes

Reżyser

Obsada

Tom Hanks isCommander Krause
Commander Krause
Stephen Graham isCharlie Cole
Charlie Cole
Rob Morgan isCleveland
Cleveland
Josh Wiggins isTalker #1
Talker #1
Tom Brittney isLt. Watson
Lt. Watson
Will Pullen isTalker #3
Talker #3
Karl Glusman isEppstein
Eppstein
Chet Hanks isBushnell
Bushnell
Udostępnienia1

Podobne tytuły

Megamocny (2010)
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (2016)
Igrzyska Śmierci: Kosogłos Część 2 (2015)
Faceci w Czerni II (2002)
Spider-Man: Homecoming (2017)
Kronika (2012)
Mali agenci. Wyścig z czasem (2011)
Dzień Niepodległości (1996)
Gatunek (1995)
2012 (2009)
Tajemnicze początki (2020)
ドラゴンボールZ 龍拳爆発!!悟空がやらねば誰がやる (1995)