Mitchellowie kontra Maszyny (2021)

Mitchellowie kontra Maszyny (2021)

Ratowanie świata może być podróżą.Apr. 22, 2021USA110 Min.PG
Twoja ocena: 0
8 1 ocen

Opis

Czy warto obejrzeć Mitchellowie kontra Maszyny (2021)?

Jeśli komuś podobał się film Spider-man Uniwersum, to powinien zainteresować się także najnowszym dziełem tych samych twórców. Osoby, które obejrzały Mitchellowie kontra maszyny cały film, były zachwycone. Pomimo tego że trailery nie robiły wielkich nadziei, to widzowie zostali bardzo pozytywnie zaskoczeni. Mitchellowie to familijna komedia, która w wielu momentach rozbawia aż do łez. Katastroficzna fantastyka ujmuje pod wieloma względami, a animacja broni się sama. Widzowie będą mogli śledzić losy nietypowej rodziny, która stanie się ostatnią nadzieją ludzkości w świecie zdominowanym przez roboty.

Mitchellowie kontra maszyny

Mitchellowie kontra maszyny, czyli Apokalipsa robotów.

Film Mitchellowie kontra maszyny miał swoją ostateczną premierę w roku 2021, ale pierwotne założenia były nieco inne. Produkcja była już gotowa w 2018 roku, ale zboczono z drogi do kina, wybrano platformę streamingową. Za możliwość obejrzenia Mitchellów można podziękować Netflixowi, który zapłacił za to aż 110 milionów dolarów. Warto też wiedzieć, że początkowo tytuł filmu brzmiał Connected, czyli w spolszczonej wersji Połączeni. Świat przedstawiony w filmie Mitchellowie kontra maszyny z początku wydaje się być czymś zwyczajnym. Widzowie poznają Katie (głos Abbi Jacobson), czyli nastolatkę niezrozumianą przez swoich rówieśników, wolącą pozostawać z boku. Jako że stała się pewnego rodzaju odludkiem, zajęła się tym, co sprawiało jej przyjemność i umożliwiało wyrażanie siebie. Jej hobby było tworzenie filmów i animacji. Każdą wolną chwilę poświęcała swojej pasji dotyczącej technologii, co jednak nie spotkało się z aprobatą jej ojca.

Dla niego zdecydowanie ważniejsze było to, aby cała rodzina spędzała ze sobą jak najwięcej czasu i zacieśniała więzi. Niestety jego słowa nie miały większego znaczenia, bo młodzi ludzie zachłysnęli się laptopami, smartfonami i tabletami itd. Z tego powodu dochodzi coraz częściej do sprzeczek na linii dzieci – rodzice. Katie decyduje się na wyjazd do koledżu, a ojciec postanawia urządzić rodzinną wycieczkę na dzień przed jej wylotem. Plany wszystkich członków popsuje niespodziewane wydarzenie w postaci wybuchu apokalipsy. Odpowiada za nią osoba, która stworzyła sztuczną inteligencję PAL. Ojciec Rick wraz z córką Katie, młodszym bratem Aaronem, mamą Lindą i psem muszą zapomnieć o swojej międzystanowej podróży starym samochodem. Stają przed obliczem maszyn i to od nich zależą dalsze losy ludzkości.

Absurdalnie śmiesznie

Ze zwykłej rodziny, która boryka się z odwiecznymi problemami międzypokoleniowymi, Mitchellowie stają się wręcz bohaterami, zbawcami świata. Do tej pory między rodzicami a dziećmi było sporo sprzeczek i mocno się od siebie oddalili na przestrzeni lat, trudno było im znaleźć wspólny język. Nagle zostali postawieni w bardzo niekomfortowej sytuacji i musieli wszystko przewartościować, połączyć siły, udzielić sobie rodzinnego wsparcia, obdarzyć zaufaniem. Film Mitchellowie kontra maszyny jest sposobem na pokazanie tego, że pomimo różnic pokoleniowych siła drzemie w rodzinie, zjednoczeniu. Widać wyraźnie, że nie ma sensu ciągle zmieniać czegoś na siłę, bo pomimo odmienności każdej osoby możliwe jest wzajemne współistnienie.

W filmie znajduje się mnóstwo żartów i gagów, więc jest się z czego pośmiać. Warto od razu podkreślić, że nie ma w nich złośliwości. Ojciec jest przeciwny technologii, gdyż niewiele o niej wie. Nie potrafi z niej korzystać. Zabawne jest to, że w pewnym stopniu jego obawy się spełniają. Był tak przeciwny technologii, że został w końcu przez nią zaatakowany, czyli przez roboty sterowane sztuczną inteligencją. Pierwotnym założeniem było to, że maszyny stworzono z myślą o ułatwieniu ludziom życia i uatrakcyjnieniu go. Niestety coś poszło nie tak i personalni asystenci zapragnęli zdominować świat. Ich celem stało się wyłapanie wszystkich ludzi i wysłanie ich w kosmos. Nie mogło oczywiście zabraknąć robotów, którzy odłączyli się od reszty i wybrali inną drogę. Dwie maszyny zyskują osobowość i opierają się woli PAL.

Mitchellowie kontra maszyny (2021) cały film

Co można jeszcze powiedzieć o całym filmie Mitchellowie kontra maszyny?

Jako że film Mitchellowie kontra maszyny został stworzony do tego, aby został wyświetlony w kinie, to można mówić o niewykorzystaniu w pełni drzemiącego w nim potencjału. Na szczęście bogata wizualizacja cieszy oczy także podczas wyświetlania produkcji w domowym zaciszu, czyli z poziomu platformy streamingowej. Można powiedzieć, że twórcy filmu połączyli animację komputerową z tradycyjnym kreską, przez co uzyskali bardzo ciekawy efekt końcowy, przyjemny dla oka. Wydarzenia filmu są prezentowane przede wszystkim z perspektywy Katie. Znajdzie się spora dawka humoru, ale nie zabraknie też wzruszających momentów. Na koniec można wysunąć jeden wniosek: miłość zwycięża wszystko, niezależnie od tego, jak wiele różnic jest pomiędzy poszczególnymi osobami.

Film Mitchellowie kontra maszyny będzie dobrym wyborem nie tylko dla dzieci, można go polecić także nastolatkom. Jest to świetna opcja na wieczorne seanse rodzinne. Humor zaprezentowany w filmie jest dosyć pokręcony a akcja wartka. Można liczyć na głębsze przesłanie. Warto od razu podkreślić, że sami bohaterowie nie wyróżniają się niczym szczególnym, nie przypisano im specyficznych cech charakteru. Pomimo tego fabuła wciąga i z przyjemnością ogląda się poczynania zwariowanej rodziny. Dużym plusem filmu Mitchellowie kontra maszyny jest wielobarwna, żywa i dynamiczna animacja. Już od pierwszych minut można poczuć sympatię do głównych bohaterów. Nie da się ich nie lubić, są przezabawni. W umiejętny sposób twórcy produkcji żartują sobie ze starszego pokolenia nieobeznanego ze zdobyczami technologicznymi i młodszych osób, które są uzależnione od internetu.

Mitchellowie kontra Maszyny (2021)
Mitchellowie kontra Maszyny (2021)
Mitchellowie kontra Maszyny (2021)
Mitchellowie kontra Maszyny (2021)
Mitchellowie kontra Maszyny (2021)
Mitchellowie kontra Maszyny (2021)
Mitchellowie kontra Maszyny (2021)
Mitchellowie kontra Maszyny (2021)
Mitchellowie kontra Maszyny (2021)
Mitchellowie kontra Maszyny (2021)
Original title The Mitchells vs. the Machines
IMDb Rating 7.7 97,240 votes
TMDb Rating 8 1,855 votes

Reżyser

Jeff Rowe
Reżyser

Obsada

Abbi Jacobson isKatie Mitchell / Dog Cop (voice)
Katie Mitchell / Dog Cop (voice)
Danny McBride isRick Mitchell (voice)
Rick Mitchell (voice)
Maya Rudolph isLinda Mitchell (voice)
Linda Mitchell (voice)
Olivia Colman isPAL (voice)
PAL (voice)
Michael Rianda isAaron Mitchell / Furbies / Talking Dog / Wifi Enthusiast (voice)
Aaron Mitchell / Furbies / Talking Dog / Wifi Enthusiast (voice)
Eric André isMark Bowman (voice)
Mark Bowman (voice)
Fred Armisen isDeborahbot 5000 (voice)
Deborahbot 5000 (voice)
Beck Bennett isEric / PAL Max Robots (voice)
Eric / PAL Max Robots (voice)
Chrissy Teigen isHailey Posey (voice)
Hailey Posey (voice)
John Legend isJim Posey (voice)
Jim Posey (voice)
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Gwiezdne Wojny: Część I – Mroczne Widmo (1999)
Deadpool (2016)
Kac Vegas (2009)
Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka Kontynentów (2012)
Przygoda w Paryżu (2011)
Barbie: Tajne agentki (2016)
Mirai (2018)
Młodzi Tytani: Zdradziecki pakt (2017)
Monty Python i Święty Graal (1975)
Film o pszczołach (2007)
Sexo con amor (2003)
Świąteczny rycerz (2019)