Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021)

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021)

Sep. 17, 2021Poland96 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 ocen

Opis

Gdzie obejrzeć Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021)?

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje jest Polską komedią, wydaną na jesieni 2021 roku. Film jest inspirowany na prawdziwych wydarzeniach z życia Zdzisława Najmrodzkiego. Był on bardzo popularny w latach 70. i 80. ze względu na jego wyczyny. Reżyserem filmu jest Mateusz Rakowicz, który słynie ze swoich filmów krótkometrażowych takich jak Latarnik czy Romantik. Produkcja spotkała się z pozytywnym odbiorem przez polskich widzów. Zgromadził on w salach kinowych ponad 300 tys. widzów. Film Najmro spotkał się z dość pozytywnym odbiorem widzów oraz krytyków.

Osoby zainteresowane filmem pewnie zadadzą sobie pytanie czy da się go obejrzeć online. W dzisiejszych czasach większość fanów filmów i seriali woli je oglądać w domowym zaciszu. Niestety, ale produkcja Najmro. Kocha, kradnie, szanuje z 2021 roku nie jest dostępna na popularnych serwisach VOD. W obecnej chwili nie ma sensu szukać go na HBO, Netflixie czy CDA. Jednak, jako super-filmy.pl zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jest to wspaniałe narzędzie, które wyszukuje miejsca, w których można legalnie obejrzeć dany film. Dzięki naszej wyszukiwarce w kilka sekund dowiecie się gdzie obejrzeć cały film Najmro. Kocha, kradnie, szanuje.

O czym jest cały film Najmro. Kocha, kradnie, szanuje?

Cały film Najmro. Kocha, kradnie, szanuje jest inspirowany postacią Zdzisława Najmrodzkiego. Była to bardzo popularna persona w latach 70. i 80., jego losy śledziła wówczas cała Polska. Był to człowiek, który okradał Pewexy i igrał z policją, po to, aby podkoloryzować swoje szare życie w ówczesnej Polsce. Najmro najbardziej kocha wolność i zabawę, są to jego najważniejsze cnoty. Niespodziewanie spotka on na swojej drodze kobietę, dla której postanawia zmienić wszystko.

Historia rozgrywa się pod koniec lat 80. i na początku lat 90. Już z samym początkiem filmu, jesteśmy wręcz wciągani w wir akcji, która jest ważną cechą tego filmu. Należy pamiętać, że nie jest to biografia, ani produkcja, która ma być jak najbardziej bliska rzeczywistości. Jest to tylko inspiracja pewną osobą i czasami, w których żyła. Całym szkieletem tego filmu jest bunt i sprzeciwienie się szarej rzeczywistości i władzy. Są to elementy, które budują ten film i nadają mu pewien sens.

“Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” bardzo mocny reklamowany był jako produkcja o mężczyźnie, który uciekał z rąk policji 29 razy. I rzeczywiście jest to pokazane na ekranie, w sposób bardzo zjawiskowy. Bowiem w tej produkcji efektów specjalnych nie brakuje. Bardzo często użyte jest slow motion, do czego nie przywykliśmy oglądając inne polskie produkcje. O dziwo jest wykonane to bardzo dobrze i jest przyjemne w oglądaniu.

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

 

Przerost formy nad treścią, w pozytywnym znaczeniu.

Jest to hasło, które można przypisać temu filmowi. Znajduje się w nim masa efektów specjalnych oraz ciekawych rozwiązań z poziomu montażu, że można mieć wrażenie przerostu formy nad treścią. Poniekąd jest to po prostu film o prl-owskim cwaniaczku i złodzieju, który wyróżnia się swoim sprytem i niezwykłą charyzmą. Dodatkowo samo przedstawienie polski z tamtych czasów znacznie odbiega od rzeczywistego stanu, oczywiście jest to efekt zamierzony. Wszystko jest kolorowe, a na sam film nałożone są specjalne filtry, które potęgują efekt “cukrowości”. Ponadto produkcję można delikatnie porównać do komiksu, dzięki zawartej masie akcji oraz specyficznej kolorystyce.

Sam Najmro jest niezwykle charyzmatyczny i przyciągający do siebie. Przede wszystkim jest to w pewnym stopniu antybohater, ponieważ robi złe rzeczy i nie postępuje wedle pewnych norm. Jednak to jak dobrze jest on napisany, sprawia, że przyciąga do siebie widzów. Mimo tego, że okrada sklepy i ucieka policji to nadal mu kibicujemy i chcemy, żeby zwyciężył. Postać Najmro tworzy bardzo mocną relacje widz-bohater, która sprawia, że oglądający bardzo mu ufają. Ponadto ufamy także każdej postaci, która postanawia pomóc naszemu bohaterowi.

Solidne, polskie kino rozrywkowe.

Najmro jest niezwykle przyjemnym filmem. Jest to komedia, która dostarcza odpowiednią ilość rozrywki dla większości oglądających. Oczywiście nie jest to kino Hollywood, jednak czerpie z niego wiele pozytywnych cech. Dodatkowo gra aktorska i świetna praca kamery sprawiają, że chłonie się tę produkcję bardzo dobrze.

Wracając do gry aktorskiej to główną rolę gra Dawid Ogrodnik, który już ma chyba stałe miejsce w nowych polskich filmach. I nie ma się co dziwić, ponieważ to świetny aktor, który zawsze niezwykle poprawnie odgrywa swoje role. Ponadto w filmie występują aktorzy tacy jak: Olga Bołądź, Robert Więckiewicz czy Masza Wągrocka.

W ostatnim czasie nie pojawiało się dużo polskich produkcji, ze względu na pandemię czy inne problemy. Nagle pojawia się Najmro, który jest bardzo dobrą komedią. Posiada wiele pozytywów, które docenili widzowie. Więc jest to zdecydowanie produkcja nad którą warto się pochylić.

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje cały film

Czy warto obejrzeć Najmro. Kocha, kradnie, szanuje 2021?

Produkcja inspirowana życiem polskiego króla ucieczek jest godna polecenia. Jest to zdecydowanie dobra komedia, która wywołuje uśmiech na twarzy, ale też potrafi wprowadzić w chwile głębszego namysłu. Jednakże do filmu należy podchodzić z należytym dystansem. Nie powinniśmy doszukiwać się tu na siłę dobrego odwzorowania rzeczywistości. Bowiem jest to film tylko inspirowany życiem Najmrodzkiego.

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021) to film, który wyróżnia się spośród innych polskich komedii, które lekko mówiąc w większości są średnie. Każdy kto wybierze się do kina na ten film, nie powinien żałować. Trwa on niecałe 100 minut, więc długość jest idealnie wyważona. Jest to produkcja lekka i fundująca wiele miłych wrażeń.

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021) zachęcamy do skorzystania z naszej strony. Dzięki naszej wyszukiwarce w chwilę dowiecie się, gdzie obejrzeć dany film. Jest to niezwykle przydatne narzędzie, które docenili nasi użytkownicy.

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021)
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021)
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021)
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021)
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021)
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021)
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021)
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021)
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021)
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje (2021)
Original title Najmro. Kocha, kradnie, szanuje
IMDb Rating 7.1 435 votes
TMDb Rating 7.2 9 votes
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Pitch Perfect 3 (2017)
Drużyna A (2010)
Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge (2020)
Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa (2015)
Kod 8 (2019)
Mistrz kierownicy ucieka (1977)
Żywot Briana (1979)
Mroczny Rycerz Powstaje (2012)
Gru, Dru i Minionki (2017)
Mission: Impossible (1996)
Futbol z Shaolin (2001)
13 Godzin: Tajna misja w Bengazi (2016)