Oszust z Tindera (2022)

Oszust z Tindera (2022)

Feb. 02, 2022United Kingdom114 Min.TV-MA
Twoja ocena: 0
6 1 ocen

Opis

O czym jest cały film Oszust z Tindera?

Oszust z Tindera jest filmem dokumentalnym, przedstawia losy trzech kobiet i jednego mężczyzny, który wywrócił ich życie do góry nogami. Oszust z Tindera cały film wydaje się być czymś absurdalnym, szczególnie jeśli ktoś uświadomi sobie, że fabuła opiera się na faktach. Trudno uwierzyć w to, że tytułowemu oszustowi z Tindera udało się nabrać tak wiele osób. Pojawia się pytanie, czy uwiedzione przez niego kobiety były tak bardzo naiwne i ślepo wierzyły w swojego idealnego kochanka, czy może chciały przenieść się do wyidealizowanego świata, o którym czytały do tej pory jedynie w książkach.

Oszust z Tindera (2022), czyli jak dać się zwieść fałszywej miłości.

Wiele osób doskonale wie, czym jest Tinder, czyli popularna aplikacja randkowa, która zestawia ze sobą osoby potencjalnie do siebie pasujące. Niektórzy szukają na niej miłości swojego życia, ale większość użytkowników poprzestaje na niezobowiązujących relacjach, przygodach na jedną noc. Okazuje się, że można użyć aplikacji w nieco innym celu, a mianowicie do szukania ofiar. Potencjał drzemiący w Tinderze postanowił wykorzystać pewien mężczyzna, który stał się tytułowym oszustem z Tindera.

Wszystko zaczyna się od opowieści przedstawionej przez Cecille, czyli dziewczyny z Oslo, która postanowiła poszukać szczęścia w miłości w internecie. Minęło trochę czasu, aż w końcu trafia na swojego księcia z bajki. Po kilkunastu sparowaniach na Tinderze przyszedł czas na syna miliardera, czyli okazję nie do odrzucenia. Simon Leviev oczarował Cecille już od pierwszego wejrzenia, a gdy dowiedziała się, kim jest, a raczej za kogo się podawał była nim jeszcze bardziej zachwycona. Zabrał ją do luksusowego hotelu, w którym nie brakowało ekskluzywnego jedzenia i napojów. Świetnie się razem bawili.

Oszust z Tindera (2022)

Cecille nie była jednak jedyną oszukaną.

Na sztuczki oszusta nabrało się wiele kobiet. Za każdym razem świetnie owijał sobie je wokół palca, wpadały z łatwością w jego pułapkę. Przedstawione przez niego historie brzmiały bardzo realistycznie i wszystko był w stanie potwierdzić. Nawet jego była partnerka zapewniała, że jest wspaniałym człowiekiem. Wszystko okazało jednak zwykłą farsą. Simon Leviev miał na celu dobrze się bawić i bogacić na naiwności swoich ofiar. Cecille jest wniebowzięta już z samym faktem, że umówił się z nią przystojny i niezwykle bogaty playboy. Mamiona jego słodkimi słowami przestaje logicznie myśleć, zatraca głos rozsądku.

Wymarzony biznesmen wkrótce okazuje się kimś zupełnie innym, pojawia się żądza zemsty, bo igranie ze skrzywdzoną kobietą może skończyć się tragicznie. Cecille nie odpuszcza, zaczyna drążyć temat i nie zajmuje jej wiele czasu, aż znajduje inne kobiety, które podzieliły jej los i również dały się nabrać na górnolotne słowa oszusta. Kobiety postanawiają zdemaskować go i rozprawić się z nim. Można śmiało powiedzieć, że oszust z Tindera to thriller, w którym pokrzywdzone kobiety próbują osądzić uwodziciela.

Jak uwieść kobiety? Pora zapytać o to samego Oszusta z Tindera.

Simon Leviev, czyli tytułowy oszust z Tindera, wykreował fikcyjną postać w celu oczarowywania kobiet, naciągania ich na ogromne kwoty pieniędzy i porzucania jak niechcianego psa. Główny bohater jest tak naprawdę przeciętnym Izraelczykiem, który postanowił dorobić się na manipulowaniu kobietami. Igranie z uczuciami to mocna broń, ale obosieczna. Simon wiedział, jak zdobyć zaufanie, obrał sobie za cel kobiety spragnione miłości. Był w stanie tak oczarować i zmanipulować, że nie miały one oporów przed zadłużeniem się dla niego w bankach.

Inwestował w swoje przyszłe ofiary. Świetnie wcielał się w rolę syna miliardera. Uśpił czujność kobiet tym, że zaczął obsypywać je pieniędzmi. Żadnej nie przyszło nawet na myśl, że wszystko to może być tylko szopką, grą aktorską. Simonowi nie brakowało pieniędzy, więc nie było podstaw do obaw. Poznawał swoje ofiary osobiście i angażował się nawet w relacje, tworzył z nimi związki. Był bardzo cierpliwy, kontynuował swój plan przez nawet kilkanaście miesięcy, zanim przechodził do tego, na czym mu najbardziej zależało. Na podstawie działań Simona, jego intryg i przekrętów widz zaczyna zastanawiać się nad jego geniuszem.

Oszust z Tindera cały film

Pokrzywdzone kobiety na własne życzenie?

Bazując na pierwszych minutach filmu Oszust z Tindera, można stwierdzić, że ofiary Simona są same sobie winne i spotkała je należna kara za to, że były łase na jego pieniądze. Dopiero z czasem widzowie poznają prawdziwe losy bohaterek i to, dlaczego dały się nabrać na coś z pozoru tak bardzo absurdalnego. Straciły one nie tylko pieniądze, ale ucierpiała najmocniej ich psychika. Poczucie własnej wartości sięgnęło dna. Karmił je idealnie opracowanymi kłamstwami, na każdym kroku czekały na nie zasadzki, za które odpowiadał oszust. Sama intryga jest bardzo wciągająca, opowieść ma duży ładunek emocjonalny. Film Oszust z Tindera jest przedstawiony w dosyć specyficzny sposób. O poczynaniach Simona i losach kobiet widzowie dowiadują się z wiadomości przedstawianych przez komunikator. Pokazywane są nagrania audio i wideo, czyli materiał wysyłany przez oszusta do swoich ofiar. Jest to coś nowego, ale nie do końca każdemu się spodobało.

Sceny w filmie zmieniają się niczym w kalejdoskopie. Akcja rozgrywa się w wielu miejscach, więc widzowie są przenoszeni do różnych lokalizacji. Filmowi zarzuca się jednak wiele niedopowiedzeń. Scenarzysta pominął wiele istotnych wątków, które ciekawią widzów i chcą oni uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Historia Oszusta z Tindera może nosić miano dobrego kryminału. Widzowie poznają metody praktykowane przez obecnych oszustów. Prawdziwa akcja zaczyna się tak naprawdę dopiero po tym, jak oszust zostaje zdemaskowany, a główna bohaterka wraz z innymi pokrzywdzonymi kobietami postanawiają dać nauczkę Simonowi. Nie brakuje szpiegowania, śledzenia, prowokacji, prób schwytania oszusta. Ciągle się coś dzieje, a napięcie utrzymuje się na wysokim poziomie aż do samego końca. Oszust z Tindera trwa tylko półtorej godziny, ale cały ten czas mija bardzo szybko. W filmie posłużono się prawdziwym imieniem i nazwiskiem fałszywego księcia diamentów. Można zapoznać się nawet z materiałami dowodowym w tej sprawie.

Oszust z Tindera (2022)
Oszust z Tindera (2022)
Oszust z Tindera (2022)
Original title The Tinder Swindler
IMDb Rating 7.2 52,681 votes
TMDb Rating 7 527 votes
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Porno & Libertà (2016)
Brudny Harry (1971)
Kurt Cobain: Życie bez cenzury (2015)
特警队 (2019)
Przykładny obywatel (2019)
Zabójczy żywioł (2020)
Bad Boys II (2003)
TKG: The Kids of Grove (2020)
Zielona mila (1999)
Enola Holmes (2020)
Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra (2001)
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (2020)