Proceder (2019)

Proceder (2019)

Nov. 29, 2019Polska137 Min.PG
Twoja ocena: 0
4.6 5

Opis

Gdzie obejrzeć Proceder cały film online?

Film online “Proceder” miał swoją premierę 15 września 2019 roku. Reżyserem filmu jest Michał Węgrzyn, natomiast studiem, które wyprodukowało film – Global Studio. Produkcja była nominowana do kilku polskich nagród filmowych takich jak Złote Lwy. Poza Polską film wyświetlany był w kilku innych Europejskich krajach (Wielka Brytania, Norwegia czy Islandia).

Cały film online Proceder reklamowany jest jako biografia Tomasza Chady, jenak musimy mieć na uwadze, że film nie jest odzwierciedleniem 1:1 życiorysu Chady. Dodatkowo w filmie jest trochę pomieszana chronologia zdarzeń i kilka niedomówień. Co oczywiście zostało wychwycone przez bardziej zagorzałych fanów warszawskiego rapera. Jednakże owe delikatne niedociągnięcia są do wybaczenia i nie wpływają silnie na całkowity odbiór filmu. Ogólnie jest to dość pozytywnie oceniona produkcja, budząca uznanie wśród krytyków. Opowiada historię Tomka od samego początku jego drogi na szczyt polskiej sceny rapowej.

O czym jest cały film Proceder?

Jak już wspominaliśmy wcześniej film jest biografią warszawskiego rapiera Chady. Na starcie filmu poznajemy go w czasach jego młodości, dorastania. Wychowywał się w ubogiej części Warszawy, gdzie kwitł handel narkotykami oraz kradzionymi rzeczami. Tamtejszym nastolatkom nie było łatwo, każdy starał się zarabiać, zazwyczaj nielegalnie. Marzeniem Chady było posiadanie grubego portfela, willi oraz szybkiego samochodu, o czym wspomniał w swoich utworze Żyć aż do bólu. Szansę w realizacji swoich marzeń Tomek widzi w działalności przestępczej. Postępowo wiąże się ze środowiskiem kryminalnym, aż do momentu gdzie nie jest w stanie się od niego odciąć, pomimo prężnie rozwijającej się kariery muzycznej. Przez następne lata Chada jest szarpany przez dwa sektory jego życia – dającą stabilny dochód karierę muzyczną oraz kryminalny świat, od którego nie może się odciąć. Przez swoje zawirowane życie i narkotykowy nałóg, Chada spędza kilka lat w więzieniach.

Proceder cały film za darmo

Proceder – obsada filmu.

W rolę Tomasza Chady wciela się Piotr Witkowski, który dość dobrze odgrywa swoją rolę, dodatkowo odpowiednia stylizacja czyni go niemal identycznym do Tomka Chady. Niemałym zaskoczeniem może być obecność Małgorzaty Kożuchowskiej, która wciela się w rolę Łysej, jest to dobrze znana aktorka polskim widzom. Ogólnie aktorzy dobrze odgrywają swe rolę, oczywiście jest kilka wad, do których można się przyczepić, ale nie wpływają one mocno na odbiór całego filmu Proceder.

Film Proceder na cda?

Widzowie z polski oczywiście poszukują filmu na stronach jak cda czy zalukaj. Niestety musimy ich zmartwić. Proceder online można oglądać na Netlixie po wykupieniu specjalnego abonamentu. Obecność filmu na tej witrynie może budzić zaskoczenie, ponieważ dopiero co miał swoją premierę. Rzadko się zdarza, że Polski film po premierze jest dostępny gdziekolwiek poza kinami. Także podsumowując filmu Proceder nie ma na cda i raczej długo go tam nie będzie, ponieważ obecnie prawa do niego posiada wyłącznie Netflix. Który tak łatwo go nie odda, bowiem codziennie oglądają go setki Polaków.

Procder online

Czy warto obejrzeć Proceder cały film za darmo?

Oczywiście, że warto! Film powinien być obowiązkową pozycją kinową dla wszystkich fanów Polskiego rapu. Tomasz Chada jest zdecydowanie jednym z jego filarów. Gra aktorów jest naprawdę przyzwoita, a dobra praca kamery umila odbiór. Film Proceder jest również bardzo dobrą, urzeczywistnioną i niezwykle brutalną opowieścią o zwykłym, szarym chłopaku z marzeniami. Film ogląda się bardzo przyjemnie, ponieważ przedstawia on rzeczywistość, z która część widzów może się w swój sposób utożsamiać.

Proceder (2019)
Proceder (2019)
Original title Proceder
IMDb Rating 5.4 482 votes
TMDb Rating 8.7 20 votes
Udostępnienia11

Podobne tytuły

Po prostu walcz 3 (2016)
Toy Story 4 (2019) film online
Szept Serca (1995)
Życzenie śmierci (2018)
Koty (2019)
Karate Kid (2010)
Na celowniku (2021)
2067 (2020) film online
Everest (2015)
Manhattan (1979)
Shrek: Świętastyczne Kolędowanie (2010)
Bliskie spotkania trzeciego stopnia (1977)