Teściowie (2021)

Teściowie (2021)

I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.Sep. 10, 2021Polska81 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
5 1 ocen

Opis

Gdzie oglądać cały film Teściowie (2021)?

Reżyserem komedii pod tytułem Teściowie jest Jakub Michalczuk, reżyser raczej mało znany, jednak bardzo poprawy w polskiej komedii z 2021 roku. W filmie Teściowie występuje wielu znanych polskich aktorów, których kunszt i wspaniała gra aktorska jest jak najbardziej zauważalna. Mimo, że jest to debiut reżyserski Michalczuka to zdjęcia i reżyseria tego filmu są na bardzo wysokim poziomie. Teściowie są produkcją teatralną, cały film jest wręcz spektaklem jeżeli chodzi o reżyserię. Produkcja jest oparta na podstawie sztuki teatralnej “Wstyd”, autorstwa Marka Modzelewskiego. Kapitalna praca kamery i dobry scenariusz sprawiają, że film został ciepło przyjęty przez widzów.

Pozytywny odbiór całego filmu Teściowie, oraz spora ilość opinii na różnych serwisach jeszcze bardziej zachęcił Polskich widzów. Wielu z nich pewnie zastanawia się gdzie oglądać ten film. Póki co nie jest on dostępny na popularnych serwisach VOD, takich jak HBO, CDA czy Netflix. Tak jak po każdej premierze kinowej, widzowie szukają możliwości oglądania online. Nie jest w tym nic złego, ponieważ mamy coraz mniej czasu i oglądanie filmów, czy seriali w domowym zaciszu jest po prostu wygodniejsze. Cały film Teściowie trwa jednak zaledwie 81 minut, co jest dość krótkim czasem. Szczególnie gdy porównamy go do innych Polskich produkcji z 2021 roku. Nie mniej, wszystkich chętnych obejrzeniem filmu w swoim domu, zachęcamy do skorzystania z naszego serwisu. W mgnieniu oka uzyskacie listę serwisów VOD, na których film Teściowie jest do obejrzenia, w najwyższej jakości i bez reklam.

Teściowie 2021

O czym jest film Teściowie?

Akcja filmu toczy się w luksusowej sali bankietowej, wynajętej z myślą o weselu. Ponadto miejscami akcji są wszelkie pomieszczenia wchodzące w skład kompleksu: kuchnie, łazienki, pokoje. Do ślubu nigdy nie dochodzi, ponieważ Pan Młody z niewiadomych nikomu przyczyn postanowił zrezygnować. Nie informując nikogo o swoich zamiarach, zamknął się sam w pokoju, rezygnując z wyjaśnień. To samo uczyniła zrozpaczona Panna Młoda. Dwójka ta nie pojawia się przez resztę seansu.

Rodzice Pana Młodego, czyli Andrzej (Marcin Dorociński) i Małgorzata (Maja Ostaszewska), którzy sfinansowali imprezę, doszli do wniosku, że nie powinni jej odwoływać z szacunku do gości. Impreza weselna była już opłacona, a goście byli w drodze. Dochodzi do hucznej i wystawnej zabawy. Wszystkim zdaje się nie przeszkadzać brak Pary Młodej i każdy korzysta z opłaconych luksusów.

Na weselu dochodzi do zderzenia się dwóch warstw społecznych. Znacznie biedniejsze i mniej wykształconej rodziny Panny Młodej, oraz klasy średniej wyższej, czyli rodziny Pana Młodego. Teściowie to komedia przepełniona dialogami między dwoma grupami gości. Większość tych rozmów to festiwal uszczypliwości i drobnych wypunktowań wobec różnych klas. Film jest festiwalem mniej lub bardziej trafnych kontrastów, często zabawnych, a czasem mocno przesadzonych. Teściowie prezentują karykaturalny obraz społecznych podziałów, obrywa się dosłownie każdemu, ponieważ każdy z czasem ukazuje swoje co raz to większe wady.

Czy warto obejrzeć film Teściowie?

Całość filmu otwiera kilkunastominutowa scena, która nie jest w żadnym stopniu pocięta. Jest to dość odważny zabieg, który wymaga ogromnej ilości pracy i skupienia, wielu ludzi. Na szczęście jest ona wykonana wyśmienicie i świadczy to tylko o tym, że Michalczuk ma pojęcie jak tworzyć dobre filmy. Sama praca kamery również jest wyśmienita i film jest bardzo przyjemny w oglądaniu. Masa świetnych dialogów i dobra gra aktorska dodatkowo potęgują ten efekt.

Mimo, że produkcja Teściowie zaliczona jest do grona komedii, to nie do końca można się z tym zgodzić. Oczywiście w filmie jest masa scen, które doprowadzają widza do śmiechu. Jednak po głębszym zastanowieniu, dochodzimy do wniosku jak ta cała sytuacja jest ciężka dla obu stron. Jest to w końcu wesele bez obecności nowożeńców. Konflikt dwóch środowisk i narastające uszczypliwości z obu stron to potwierdzają.

Fani polskiego kina przywykli do często przesadzonego prezentowania stereotypów w rodzimych produkcjach. Film Teściowie nie zalicza się do tej grupy. Prezentuje on społeczeństwo i ich przywary w dość realny sposób, któremu nie jest blisko do bycia karykaturą. Świetnym przykładem tego są rodzice Panny Młodej (Adam Woronowicz i Izabela Kuna), którzy wręcz skradają całe show. Postaci przez nie grane są napisane świetnie i rzeczywiście sprawiają wrażenie bycia rzeczywistymi, bez zbędnej przesadności. Oczywiście inni aktorzy również bardzo dobrze radzą sobie w swoich rolach.

Teściowie cały film

Film któremu brakuje pazura.

Cały film Teściowie z 2021 roku można porównać do bańki, która cały czas się rozszerza. Przez czas trwania filmu tempo ciągle wzrasta i widz tylko czeka na eksplozję. Co raz to mocniejsze dialogi i sceny, z opryskliwymi sentencjami. Bohaterowie, którzy z czasem prezentują swoje wady i gorsze oblicza. Przy tym doznaje się wrażenia, że film jest odrobinę za krótki, brakuje pewnego mocnego zwieńczenia, które zszokuje oglądających. Ciągle narastające tempo i obnażanie kolejnych wad ludzkich i barier, które sami tworzymy, budzi w widzu pragnienia mocnych wrażeń. Właśnie to potęguje wrażenie, że delikatnie czegoś brakuje.

Podsumowanie

Podsumowując, Teściowie (2021) to bardzo dobry Polski film. Zdecydowanie warto go obejrzeć, ponieważ jest lekki w odbiorze. Jest to dość krótki film, więc warto wybrać się na niego do kina. Dla tych, którzy nie przepadają za takimi wypadami, zachęcamy do skorzystania z naszej strony, gdzie dowiecie się gdzie obejrzeć ten film w najwyższej jakości online.

Teściowie (2021) zdecydowanie nie należą do długich, męczących produkcji, jakich wiele. Jest to film “lekkostrawny”, który w krótkim czasie dostarcza widzowi wielu pozytywnych doznań. Wspaniała praca kamery, dobre zdjęcia i wyśmienita gra aktorska to tylko niektóre cechy, które opisują ten film. W skrócie można powiedzieć, że to po prostu dobra, polska produkcja z 2021 roku. Mimo, że zaliczana do kategorii komedii, to zapewniamy, że po głębszym zastanowieniu można wyciągnąć wiele ciekawych wniosków z seansu.

 

Teściowie (2021)
Teściowie (2021)
Teściowie (2021)
Teściowie (2021)
Teściowie (2021)
Teściowie (2021)
Teściowie (2021)
Teściowie (2021)
Teściowie (2021)
Teściowie (2021)
Original title Teściowie
IMDb Rating 7.2 668 votes
TMDb Rating 6.9 15 votes
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Kawalerka (2020)
Los hipócritas (2019)
Garfield (2004)
Numer 23 (2007)
Król Artur: Legenda Miecza (2017)
Toy Story 2 (1999)
Horyzont uczuć (2019)
Baywatch. Słoneczny patrol (2017)
Tamte dni, tamte noce (2017)
Stuber (2019)
O psie, który wrócił do domu (2019)
Centigrade (2020)