Venom 2: Carnage (2021)

Venom 2: Carnage (2021)

Sep. 30, 2021USA97 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
5 1 ocen

Opis

Gdzie obejrzeć Venom 2: Carnage (2021)?

Większość osób dobrze zna Obcego, ale jego czasy już dawno minęły. Oczywiście pojawiło się wiele nowych kreatur, które mrożą krew w żyłach już samym wyglądem. Andy Serkis postanowił stworzyć kolejną, powstał Venom. Minęły trzy lata i pojawił się sequel, czyli Venom 2: Carnage. Premiera filmu miała nastąpić już wcześniej, ale niestety pandemia pokrzyżowała plany i widzowie musieli uzbroić się w cierpliwość. Pojawia się jednak pytanie, czy warto było czekać? Zdania na temat Venom 2 są podzielone. Jedni są rozczarowani, inni zadowoleni i skłonni do wystawienia pozytywnej opinii. Większość osób została pozytywnie zaskoczonych dobrym kinem rozrywkowym.

Venom 2 Carnage, czyli nowa postać w grze.

Jak wiadomo z poprzedniej wersji, Venom jest symbiontem, czymś w rodzaju pasożyta w ciele Eddiego Brocka. Stanowi to połączenie człowieka, typowego kanapowca z krwiożerczym potworem, który tylko czeka na okazję do skosztowania ludzkiego mózgu. Venom przedstawia losy tej dwójki, która w końcu się jakoś dogaduję, aby móc współistnieć w miarę normalnie. Eddie jest dziennikarzem, ale najlepsze czasy swojej kariery zdaje się mieć już za sobą. Taki właśnie obraz pojawia się w Venom 2. Nic więc dziwnego, że główny bohater mocno się ożywia, gdy dostaje szansę na przeprowadzenie wywiadu z dosyć osobliwą postacią. Postanawia jednak przyjąć zlecenie, nie zważając na to, że rozmowa ma się odbyć z seryjnym mordercą.

Jako że w Brocku znajduje idę symbiont, to czuje się on spokojniejszy w obliczu zagrożenia. Venom odkrywa również mroczne sekrety więźnia, czyli Cletusa Kasadyma (Woody Harrelson). Wszystko się jednak komplikuje w momencie podania zbrodniarzami śmiertelnego zastrzyku. Na arenie pojawia się nowa, śmiertelnie niebezpieczna postać, a mianowicie Carnage. Cletus odkrywa w sobie czerwonego symbionta i tak rozpoczyna się cała kaskada problemów. Czarny Venom również ma dość ograniczeń, z którymi musi się na co dzień borykać. Najchętniej oddałby się swojej ulubionej rozrywce, czyli łapaniu przestępców i zjadaniu ich mózgów. Symbiont jako druga połowa Brocka chce być bohaterem, ale niestety musi zadowolić się czekoladą i mózgami kurczaków. Inaczej wygląda to w przypadku czerwonego symbionta, krwiożerczego, żądnego mordu. To właśnie on jest tutaj czarnym charakterem.

Venom 2

Skąd się wziął film Venom 2?

W pierwszej części Venoma widzowie mieli okazję do zapoznania się z genezą antybohatera. Z kolei w Venom 2: Let there by Carnage pojawia się już więcej mroku, rodzi się niebezpieczny złoczyńca. Cletus zostaje przedstawiony jako seryjny morderca, z czasem widzowie poznają czasy jego młodości. Od samego początku stanowił poważne zagrożenie, wymordował nawet wielu członków swojej rodziny. Przerzucano go z jednego miejsca do drugiego, nigdzie nie mógł znaleźć spokoju. Poniewierano nim w każdym sierocińcu, do którego trafił. Miało to ogromny wpływ na jego psychikę, co przełożyło się w dużej mierze na zachowanie. Cletus boryka się z wieloma problemami natury psychicznej, jest pozbawiony skrupułów. Nie ma żadnych zahamowań. Można śmiało powiedzieć, że jest to psychopata, który myśli tylko o żądzy krwi. Osoby, które przeczytały komiks, mogą liczyć na to, że postacie zostały świetnie odwzorowane w ekranizacji filmowej.

Reżyserowi zarzuca się to, że zbyt mocno skrócił drugą część Venoma. Ograniczony czas przyczynił się niestety do tego, że nie było możliwości rozwinięcia wielu wątków o dużym potencjale. Niektóre z nich zostały wręcz ucięte w najmniej oczekiwanym momencie. Zaletą jest jednak to, że nie ma żadnego przeciągania, sztucznych wątków stworzonych tylko w celu wydłużenia czasu trwania filmu. Pojawia się też pewna niespójność, która zostanie bez problemu wyłapana przez czytelników. W komiksie widać wyraźnie, że Cletus to narcystyczny egoista z psychopatycznym umysłem, a znajdujący się w nim symbiont podporządkowuje się mu. Z kolei w filmie Venom 2: Let there by Carnage nie widać tego, jest wręcz odwrotnie. To właśnie stwór dominuje, a Cletus stanowi tylko narzędzie pozwalające na dotarcie do Venoma i zabicie go. Druga część filmu jest bardzo podobna do pierwszej, nie należy mieć zbyt wielkich oczekiwań względem najnowszej produkcji.

venom 2 cały film online

Nie do końca udany sequel?

W drugiej części Venoma widać wyraźnie, że w życiu Brocka nie pojawiły się zbyt duże zmiany. To właśnie kosmiczna postać pozwala mu na odkrycie ciał, świetnie ukrytych przez seryjnego mordercę, z którym przeprowadza wywiad. Niestety główny bohater sam staje się powodem pojawienia się nowego zagrożenia w postaci czerwonego Venoma. Na skutek szamotaniny do ciała skazańca trafia DNA Venoma, czego skutkiem jest powstanie Carnage’a, czyli drugiego symbionta. W ten sposób Cletusowi udaje się uniknąć śmierci, może kontynuować swoje mordobicie, mając w sobie potężną moc pochodzącą od kosmicznej postaci. Widzowie liczyli na widowiskowe sceny walki między dwoma symbiontami. Niestety w większości przypadków film nie spełnia oczekiwań, zarzuca się mu przede wszystkim niewykorzystanie potencjału drzemiącego w Venomie 2. Sprostali temu twórcy komiksu, serialu i gry. Można odnieść wrażenie, że nikt nie wiedział, co tak naprawdę zrobić z filmowym symbiontem.

Twórcom zarzuca się to, że postaciom brakuje osobowości i jest w tym dużo racji. Nie ma tak naprawdę żadnego rozwoju relacji w drugiej części Venoma. Ponownie przedstawiony został konflikt między dwoma bohaterami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stwierdzić, że postać Brocka jest nieporadna, a Venom irytuje swoim zachowaniem. W pierwszej części było sporo zabawnych wątków, ale w kolejnej produkcji już ich zabrakło. Zredukowanie żartów to kolejny minus. Czerwony symbiont, czyli Carnage, odznacza się większą brutalnością. Jest bardzo zwinny i nie daje się zdominować przez nosiciela. Można jednak wyraźnie poczuć, że twórcy filmu wprowadzili sporo ograniczeń odnośnie nowego symbionta, aby nie stał się on ważniejszy od Venoma. Pojawiło się wiele sporych problemów scenariuszowych. Film jest bardzo przewidywalny, mało oryginalny. Można odnieść wrażenie, że większość rzeczy się powtarza. Postaciom zarzuca się nawet nijakość w wielu momentach. Oczywiście są również godne uwagi sceny akcji, tempo także jest właściwe.

Venom 2: Carnage (2021)
Venom 2: Carnage (2021)
Venom 2: Carnage (2021)
Venom 2: Carnage (2021)
Venom 2: Carnage (2021)
Venom 2: Carnage (2021)
Venom 2: Carnage (2021)
Venom 2: Carnage (2021)
Venom 2: Carnage (2021)
Venom 2: Carnage (2021)
Original title Venom: Let There Be Carnage
IMDb Rating 6 186,372 votes
TMDb Rating 7.1 6,743 votes

Reżyser

Andy Serkis
Reżyser

Obsada

Tom Hardy isEddie Brock / Venom
Eddie Brock / Venom
Woody Harrelson isCletus Kasady / Carnage
Cletus Kasady / Carnage
Naomie Harris isFrances Louise Barrison / Shriek
Frances Louise Barrison / Shriek
Reid Scott isDr. Dan Lewis
Dr. Dan Lewis
Stephen Graham isDetective Mulligan
Detective Mulligan
Peggy Lu isMrs. Chen
Mrs. Chen
Sian Webber isDr. Pazzo
Dr. Pazzo
Michelle Greenidge isMugging Victim
Mugging Victim
Rob Bowen isBeaten Mugger
Beaten Mugger
Udostępnienia0

Podobne tytuły

We Bare Bears: The Movie (2020)
Ben 10: Wyścig z czasem (2008)
Londyn W Ogniu (2016)
Pierwsza Noc Oczyszczenia (2018)
Dragonball: Ewolucja (2009)
Oz: Wielki i Potężny (2013)
X-Men: Apokalipsa (2016)
Angry Birds: Film (2016)
Pirates of the Caribbean: Tales of the Code – Wedlocked (2011)
Niesamowity Hulk (2008)
Spider-Man 3 (2007)
Pinokio (2019) film online