Wesele (2021)

Wesele (2021)

Miłość i nienawiść są bliżej niż myśliszOct. 08, 2021Polska134 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
10 1 ocen

Opis

Gdzie obejrzeć cały film Wesele (2021) online?

Wesele (2021) jest najnowszą produkcją, polskiego reżysera Wojciecha Smarzowskiego. Jest to reżyser wielu znanych, polskich filmów, takich jak Wołyń czy Kler. Jest to drugi film tego reżysera, o tym samym tytule. Pierwszy z nich powstał w 2004 roku i znacząco różni się od pozycji z 2021 roku. Nie należy doszukiwać się podobieństw w obu produkcjach. Mimo tego, że ich główny wątek kręci się wokół wesela, to podejmują one zgoła inne tematy. Wesele (2021) jest produkcją bardzo radykalną, która nie przebiera w słowach. Bezwzględnie szarżuje do zjawiskowego zakończenia.

Fani polskich filmów pewnie będą zadawać sobie pytanie gdzie obejrzeć ten film. Widzowie od dawna zaraz po premierze filmu szukają informacji na temat jego dostępności w sieci. Nie jest w tym nic dziwnego, ponieważ w dzisiejszych czasach co raz więcej ludzi preferuje oglądanie filmów online niż w kinie. Super-Filmy.pl wychodzą na przeciwko Waszym wymaganiom i stworzyliśmy największą bibliotekę filmów w sieci, z dokładnymi recenzjami i opisami. Dzięki nam bez problemu znajdziesz stronę, na której legalnie obejrzysz cały film Wesele w najwyższej jakości. W bardzo szybkim tempie jesteś w stanie dowiedzieć się czy Wesele (2021) jest dostępne na popularnych serwisach VOD, takich jak Netflix, HBO czy CDA.

Wesele 2021

O czym jest film Wesele 2021?

Akcja Wesela rozgrywa się w czasach teraźniejszych, gdzie córka lokalnego biznesmena bierze ślub wymuszony zajściem w ciążę. Jest to klasyczna zabawa, jakich wiele. Jednak po przykrywką sielankowej imprezy, zostaje przedstawiony nam karykaturalny obraz współczesnego społeczeństwa. Panna młoda (Michalina Łabacz), która jest w późnym etapie ciąży, gotowa w każdej chwili emigrować, bardzo zaniepokojona zachowaniem przyszłego męża, co do którego nie jest pewna. Ojciec panny młodej, Ryszard Wilk (Robert Więckiewicz), który całą noc nie może zaznać spokoju, z powodu dużego interesu, który wisi na włosku. Bardzo boi się, że nie zapewni szczęścia rodzinie. Dodatkowej oliwy do ognia dodaje zachowanie zaproszonych gości.

Z drugiej strony znajduje się senior rodu Antoni Wilk, który wraca wspomnieniami do swojej młodości. Są to dramatyczne wspomnienia jego miłości. Wraz z biegiem czasu wydarzenia z przeszłości zaczynają przenikać się z teraźniejszością. Obraz współczesnych ludzi i ich uczuć miesza się z tymi z przeszłości. Tworzy to pewnego rodzaju karuzelę zbudowaną z negatywnych emocji, której już nie da się zatrzymać, ponieważ ciągle się rozpędza.

Co raz wyraźniejsze przenikanie się dwóch wymiarów, teraźniejszości i wspomnień seniora rodu tworzy jedną całość, która przede wszystkim ma obnażyć negatywne cechy ludzi. Dzieje się to w szybkim tempie, gdzie można mieć wrażenie wymieszania się obu światów. Całość prowadzić może tylko do wybuchowego finału, który raczej nie jest pozytywny w skutkach.

Czy warto obejrzeć Wesele Smarzowskiego?

Jest to bardzo trudne pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bowiem najnowsza produkcja Wojciecha Smarzowskiego jest idealnym odzwierciedleniem stylu, jakim ten reżyser się posługuje. Masa akcji i dość przewidywalnych zdarzeń wręcz bombardują widza przez cały seans. Mnogość wątków, które w znacznej większości traktowane są po macoszemu, bez większych szczegółów może być przytłaczająca. Są to bez wątpienia cechy kina Smarzowskiego, znane już z jego poprzednich filmów. Nie da się ukryć, że styl ten jest przez jednych lubiany, a przez drugich nienawidzony.

Reżyser w pewnych momentach filmu tworzy zbyt głębokie metafory, porównując współczesne społeczeństwo do Niemców z czasu drugiej wojny światowej. W Weselu pojawia się wiele scen kiedy to wydarzenia teraźniejsze mają swe odzwierciedlenie w przeszłości. Sceny te przechodzą z jednej do drugiej bardzo szybko, tak, że widz w pewnym momencie może się zagubić i nie wiedzieć co się właśnie dzieje na ekranie. Bez wątpienia film nie jest lekki w odbiorze, dla niektórych ponad dwu godzinny seans może być męczący. Jest to zdecydowanie niepotrzebna długość filmu, której skrócenie mogłoby pozytywnie wpłynąć na odbiór produkcji.

wesele cały film

Brak więzi z bohaterami i wszechobecny chaos.

Tak w dużym uproszczeniu przedstawić można ten film. Naprawdę bardzo ciężko doszukiwać się prób budowania więzi na relacji widz-bohater. W Weselu przewija się multum postaci, jednak dosłownie żadnej z nich nie poznajemy bliżej. Jedynym wyjątkiem jest ojciec panny młodej, któremu poświęcone jest więcej czasu. Mamy szansę dowiedzieć się o nim trochę więcej, znamy jego lęki czy to, że jego jedynym celem jest ciągła praca i zarabianie pieniędzy; nie zawsze legalnie. Niestety, ale w pewnym momencie filmu, przeżycia Ryszarda Wilka odchodzą na boczny plan i odnosi się wrażenie pewnego niedosytu. Większość bohaterów jest potraktowana bardzo powierzchownie przez co widz po seansie nie odczuwa więzi emocjonalnych z tym filmem.

Za kolejny problem tej produkcji można uznać wszechobecny chaos, który dominuje przez cały czas trwania filmu. Ciągłe przeskoki scen, mnogość różnorodnych postaci i absurdalne momenty nie wpływają pozytywnie na odbiór. W Weselu dosłownie brakuje zwykłych, ludzkich scen i emocji. Większość z nich zdaje się być przekoloryzowana i mocno oderwana od rzeczywistości. Jest po prostu tego zdecydowanie za dużo, cały ten ciężar ilości akcji jest przytłaczający. Ponadto film jest bardzo przewidywalny, widz bardzo łatwo domyśla się co będzie skutkiem danego posunięcia. Postacie nie są zbyt różnorodne, wiele z ich typów pojawiło się w innych polskich produkcjach tak więc łatwo zrozumieć ich zamiary czy plany.

Upolityczniona wizja reżysera filmu.

Negatywne opinie dużo mówią o tym, że Wesele jest kolejnym manifestem poglądów politycznych Smarzowskiego. Podobne głosy można było dostrzec po premierach jego innych filmów. Masa specyficznych metafor i przesadne przedstawianie społeczeństwa, oderwanego od świata rzeczywistego wpływa na negatywne głosy. Kino tego reżysera po prostu trzeba lubić, ponieważ jego specyficzny styl zostawia spory ślad na każdej jego produkcji.

Nie mniej jednak cały film Wesele z 2021 roku zebrał sporo pozytywnych opinii. Jego średnia z 22 tysięcy ocen na Filmwebie to 6,3, co nie jest strasznym wynikiem, jak na tego typu produkcję. Mimo wszystko, zachęcamy każdego do obejrzenia tej produkcji i wyrobienia sobie swojej opinii o karykaturalnej wizji społeczeństwa według Smarzowskiego. Zachęcamy do rejestracji i skorzystania z naszej wyszukiwarki, gdzie znajdują się tylko legalne źródła do oglądania filmów, bez reklam.

 

 

Wesele (2021)
Wesele (2021)
Original title Wesele
IMDb Rating 6.8 779 votes
TMDb Rating 6.7 7 votes

Reżyser

Obsada

Mateusz Więcławek isAntoni Wilk w młodości
Antoni Wilk w młodości
Przemysław Przestrzelski isJanek Sczuczyński
Janek Sczuczyński
Andrzej Chyra isBogdan / Głowacki
Bogdan / Głowacki
Arkadiusz Jakubik isWodzirej / Wardoń
Wodzirej / Wardoń
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Teściowie (2021)
Skóra, w której żyję (2011)
Finding Grace (2020)
青春ブタ野郎はゆめみる少女の夢を見ない (2019)
Bitwa o Midway (1976)
The Wall (2017)
Puzzle (2018)
Ciemniejsza strona Greya (2017)
Rebeka (2020)
300: Początek imperium (2014)
Egzorcyzmy Emily Rose (2005)
Braveheart – Waleczne Serce (1995)