Najlepsze bajki dla dzieci – Jaki film animowany warto obejrzeć?

super-filmy 25 listopada, 2020

Najlepsze bajki dla dzieci. Jakie bajki są warte obejrzenia?

Dzieci uwielbiają oglądać filmy animowane. Świadczy o tym fakt, że co roku pojawiają się nowe produkcje znanych studiów takich jak Disney czy Pixar. Po filmy animowane sięgają nie tylko najmłodsi, a również dorośli fani kina. Każdego roku bowiem sale kinowe gromadzą wielu widzów na topowych bajkach. Bajki dla dzieci zawierają również ponadczasowe wartości, które kształtują ludzi na resztę ich życia. Wystarczy pomyśleć o starych bajkach, które oglądaliśmy będąc dziećmi. Wiele z nich wciąż pamiętamy i przypominając sobie o nich, na myśl przychodzą nam chwile wspaniałego, nieskrępowanego czasu dzieciństwa. Twórcy bardzo dobrze o tym wiedzą i starają się aby ich produkcje dla dzieci były jak najlepsze. Tworzenie wartościowych bajek dla dzieci to sztuka zdecydowanie niełatwa. Producenci filmów dla najmłodszych dokładają wszelkich starań, aby ich produkcje pomagały im w lepszym poznawaniu świata, oraz edukowały ich w różnych sferach życia.

Historie przedstawione za pomocą filmów oraz kreskówek pełnią bardzo ważną funkcję edukacyjną. Mądre bajki mogą być nawet przyrównane do nauczyciela, który stara się jak najlepiej przygotować podopiecznych do dorosłego życia. W nas leży odpowiedzialność co pokazujemy naszym dzieciom i powinniśmy dokonywać odpowiedniej selekcji na etapie wybieranie wartościowych filmów animowanych. Bohaterowie z animacji mogą być często wzorami do naśladowania dla najmłodszych. Ponadto kreskówki są nośnikami wartościowych cech, które wpływają na naukę poznawania świata naszych pociech. Oczywiście istnieją również bajki dla dzieci po polsku o mniejszych walorach edukacyjnych i rozwojowych. Nie należy jednak całkowicie odcinać od nich naszych pociech. Należy we wszystkim jednak znać zdrowy umiar i traktować wszystko ze zdrowym rozsądkiem. Każdy z nas bowiem lubi często wrzucić na luz.

Bajka dla najmłodszych Pocahontas (1995).

Bajka dla najmłodszych Pocahontas (1995).

Najlepsze bajki dla dzieci po polsku.

Rok w rok pojawiają się nowe produkcje animowane, które przyciągają masę amatorów kina. Oglądanie ciągle tych samych kreskówek może być nużące, dlatego postaramy się Wam przedstawić nowe, najlepsze bajki dla dzieci, które być może przyciągną uwagę Waszą i Waszych pociech. Poniżej przedstawiamy kilku naszych faworytów.

Gdzie obejrzeć Naprzód (2020) online?

Świetna bajka Naprzód opowiada o dwójce nastoletnich elfów, którzy są braćmi. Za misję stawiają sobie sprawdzenie czy magia istnieje. Chłopcy otrzymują magiczne zaklęcie, dzięki któremu przyzywają do życia swojego zmarłego tatę. Niestety jest jeden problem, ponieważ udaje im się to połowicznie. Chłopcy mają jedynie 24 godziny na odnalezienie drugiej części ciała ojca. Jest to bez wątpienia super film animowany, który dostarczy solidną garść humoru i emocji. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o filmie Naprzód.

Świetny film animowany Naprzód (2020).

Świetny film animowany Naprzód (2020).

 

Trolle 2 super bajka online.

Kolejną propozycją nowej bajki dla dzieci po polsku jest film Trolle 2, który jest kontynuacją poprzednika o tym samym tytule z 2016 roku. W tej cudownej animacji poznajemy poznajemy dwójkę kolorowych bohaterów – Queen Poppy i Branch. Odkrywają oni fakt, że poza ich wioską żyją inne trolle, z którymi lekko mówiąc nie jest po drodze. Niespodziewanie na całą rasę trolli zmierza niebezpieczeństwo. Bohaterowie muszą się zjednoczyć i stawić czoła złu. Jest to bardzo fajna bajka dla dzieci, wspaniała kolorystyka scen i postaci sprawia, że ogląda się ją bardzo przyjemnie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o filmie.

Super bajka dla najmłodszych Trolle 2 (2020).

Super bajka dla najmłodszych Trolle 2 (2020).

Jakie najlepsze bajki dla dzieci na HBO i Netflix?

Znane wszystkim maniakom kina strony jak Netflix czy HBO również posiadają bogatą bibliotekę filmów dla dzieci. Zdecydowanie warto rzucić na nie okiem, ponieważ oba giganty nie śpią i wiedzą, że na animacje dla dzieci jest ogromny popyt. Tworząc ciągle swoje produkcje jak i dodając inne.

SpongeBob Film: Na ratunek (2020) film online.

Kolejny film pełnometrażowy o przygodach przesympatycznej, żółtej gąbki znanej na całym świecie. W tej części bajki SpongeBob będzie zmuszony do opuszczenia ukochanego Bikini Dolnego. Główny bohater wyrusza na ratunek swojemu przyjacielowi – Gacusiowi. Niezwykle zabawna i relaksująca bajka warta obejrzenia z całą rodziną. Gdzie obejrzeć SpongeBob: Na ratunek (2020)?

Fajna bajka SpongeBob Film: Na ratunek (2020) dostępny na Netflix.

Fajna bajka SpongeBob: Na ratunek (2020) dostępny na Netflix.

Grinch (2018) film animowany dla dzieci.

Zapewne każdy słyszał o filmie Grinch: Świąt nie będzie, który jest klasykiem świątecznego kina. W 2018 roku premierę miała animacja dla najmłodszych i nie tylko pod tytułem Grinch. Bajka opowiada o powrocie Grincha, który znowu ma niecny plan zniszczenia Świąt Bożego Narodzenia. Mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością wyczekują białych świąt, ale na drodze staje znowu zielona osobowość. Bardzo klimatyczna i przyjemna w odbiorze produkcja. Warto obejrzeć ją z dziećmi w tym przedświątecznym czasie. Czy warto obejrzeć Grinch (2018) na Netflix?

Grinch (2018 film online bez reklam.

Grinch (2018) film online bez reklam.

 

Jakie najlepsze filmy animowane?

Każdy z nas ma wyryte w swej pamięci jak dobre były stare bajki. Istnieje bardzo dużo top bajek z ostatnich dekad. Wielu z nas może twierdzić, że kiedyś bajki były lepsze. My nie możemy się z tym do końca zgodzić, ponieważ ciągle powstają wspaniałe i wartościowe tytuły. Zatrważający może być fakt, że bajki takie jak Król Lew, Pocahontas czy Alladyn zostały wyprodukowane przeszło 20 lat temu! W tym akapicie postaramy się Wam przedstawić najlepsze – według nas, stare bajki, które możecie obejrzeć wraz ze swoimi pociechami w czasie wolnym.

Gdzie obejrzeć film Shrek online?

Tego tytułu mam nadzieję, że nie muszę nikomu przedstawiać. Klasyka animacji dla dzieci, pierwsza część niezwykle udanej serii. Shrek to zielony ogr, który uwielbia swoje spokojne życie na bagnie. Niestety jego spokój zostaje zakłócony kiedy to do jego królestwa zaczynają przybywać postacie z innych bajek, którzy zostali wyrzuceni ze swojego świata przez Lorda Farquaada. Nie mają możliwości wrócić do swego królestwa dopóki ktoś nie uwolni córki złego lorda z rąk smoka. Shrek wyrusza na niebezpieczną podróż w celu uratowania Fiony. Obejrzyj bajkę Shrek (2001) online.

Shrek (2001) super bajka dla całej rodziny.

Shrek (2001) super bajka dla całej rodziny.

 

Toy Story świetna animacja dla każdego.

Kolejny klasyczny tytuł. Bajka Toy Story opowiada o świecie zabawek chłopca o imieniu Andy. Niekwestionowanie wspaniała animacja opowiadająca o życiu zabawek i ich przygodach. Głównymi bohaterami animacji są Kowboj Chudy oraz Astronauta Buzz Astral. Toy Story to również pierwsza część serii filmów o tym samym tytule, która produkowana jest do dzisiaj. Cudowny film do obejrzenia ze swoimi pociechami. W tej części zabawki dopiero poznają nowego towarzysza, którym jest strażnik galaktyki Buzz Astral. Zaczynają uważać go za swojego rywala. Dopiero w obliczu poważnego niebezpieczeństwa zabawki znajdują porozumienie i zaczynają ze sobą współpracować. Dokładny opis bajki Toy Story (1995).

Toy Story (1995) bajką dla wszystkich.

Toy Story (1995) bajką dla wszystkich.

Udostępnienia0