Świąteczne filmy – Jaki film familijny na Święta Bożego Narodzenia?

super-filmy24 listopada, 2020
Świąteczna animacja Opowieść Wigilijna dla całej rodziny.

Świąteczna animacja Opowieść Wigilijna (2009) dla całej rodziny.

Jakie świąteczne filmy warto obejrzeć?

Filmy świąteczne większości osób kojarzą się bardzo dobrze. Głównie spowodowane jest to faktem, że najczęściej

oglądamy je wraz z całą rodziną. Włączony telewizor podczas kolacji wigilijnej jest nieodłącznym elementem w wielu polskich domach. Z niektórymi tytułami łączy nas silna więź emocjonalna, ponieważ są to wiekowe tytuły, które oglądaliśmy będąc dziećmi czy w towarzystwie osób, które odeszły. Filmy

Świąteczne towarzyszą nam przez całe życie. Bowiem co roku, pod koniec listopada kiedy wchodzi w atmosferę przygotowań do świąt widzimy pierwsze reklamy, które ukazują nam zapowiedzi filmów na święta. Produkcji o tematyce świątecznej nie brakuje. Są to produkcje, które zaspokoją amatorów świątecznych komedii romantycznych, świątecznych filmów familijnych czy bajek świątecznych dla najmłodszych. Tytuły takie jak Świąteczna Gorączka, Grinch: świąt nie będzie czy Kevin sam w domu tak bardzo wpisały się w kanon filmowy, że emitowane są w telewizji rok w rok.

To właśnie miłość (2003)

Świąteczna komedia romantyczna To właśnie miłość (2003).

Jakie bajki świąteczne obejrzeć z dziećmi?

Zdecydowanie oferta filmów świątecznych dla dzieci jest bardzo bogata. Każdy kojarzy przepiękne świąteczne bajki Disneya. Istnieje wiele już klasyków bożonarodzeniowej animacji, które chętnie oglądają ludzie w każdym wieku. Za pomocą bajek świątecznych możemy pokazać dziecku czym jest magią świąt. Większość owych produkcji ma bardzo głęboką warstwę edukacyjną, która pomaga naszym dzieciom w lepszym poznawaniu świata. Aby umilić czas swojemu maluchowi lub nawet samemu sobie nie musimy podczas świąt daleko szukać! Większość najpiękniejszych bajek znajdziemy na wszystkim znanych i ogólnodostępnych kanałach telewizyjnych. Wielu dorosłych przyznaje się, że ogląda świąteczne animacje z przyjemnością. Jest to w głównej mierze spowodowane tym, że są to opowieści z głębszą treścią, poruszające w różny sposób wszelkie aspekty życia. Bajki świąteczny dla dzieci, które polecamy to zdecydowanie: Ekspres polarny, Pada Shrek i Kraina lodu.

 

Polska komedia romantyczna Listy do M.

Polska komedia romantyczna Listy do M. (2011).

Gdzie obejrzeć świąteczne komedie romantyczne.

Święta Bożego Narodzenia są czasem kiedy wszyscy odczuwamy silniejszą potrzebę miłości i bliskości. Bożonarodzeniowe filmy romantyczne niekoniecznie są stworzone tylko do oglądania z drugą połówką. Produkcje te bez wahań możemy obejrzeć z całą rodzin. Filmy te bardzo fajnie wprowadzają nas w atmosferę ciepłych, rodzinnych świąt. Mimo, że filmy świąteczne ukazują częściej trochę inne tematy, takie jak: świąteczna gorączka czy bliskość rodzinna. Komedie romantyczne na święta w bardzo dobry sposób wprowadzają nas w atmosferę świąt, ponieważ opiewają według tak przyjemnego uczucia jakim jest miłość. W te święta zdecydowanie warto obejrzeć najnowszą serię polskich świątecznych filmów romantycznych pod tytułem Listy do M., Listy do M. 2 i Listy do M. 3. Z zagranicznych romantycznych filmów polecić możemy: Last Christmas oraz Holiday.

Opowieść wigilijna Myszki Miki (1983).

Świąteczna bajka dla dzieci Opowieść wigilijna Myszki Miki (1983).

Najnowsze filmy bożonarodzeniowe.

Nie da się ukryć, że sektor świątecznych filmów familijnych jest dla producentów żyłą złota. Nawet największe wtopy filmowe znajdą swoich amatorów, może to dlatego, że święta są po to, aby wybaczać? Co roku powstają nowe produkcje, które przyciągają duże grona gawiedzi do kin. Od kilku lat w wydawnictwie świątecznych produkcji przoduje Netflix, który za sprawą sukcesu filmu Świąteczny książę w 2017, postanowił kontynuować wydawnictwo produkcji o tej tematyce. W ubiegłym roku na Boże Narodzenie otrzymaliśmy W śnieżną noc, który również odniósł niemały sukces. W roku 2020 Netflix przygotował dla nas takie tytuły jak “Prezenty z nieba”, czy “Zamiana z księżniczką 2”. Według nas jest na co warto czekać. Nie powinniśmy ograniczać się tylko na wiekowe, klasyczne produkcje, a powinniśmy sprawdzać to co nowe. Trailer “Prezenty z nieba” dostępny jest na YouTube.

Zabawny świąteczny film Elf (2003.

Zabawny świąteczny film Elf (2003.

Najlepsze świąteczne filmy familijne.

Świąteczne filmy familijne jak sama nazwa wskazuje są stworzone do oglądania z całą rodziną. Bez wahań filmy te możemy włączyć podczas Bożego Narodzenia i wraz z całą rodziną zasiąść przed telewizorem. Żeby czerpać najwięcej radości i wczuć się w atmosferę świąteczną należy wybrać odpowiedni tytuł, który przypadnie każdemu do gustu. Do wyboru mamy setki tytułów, jednak który będzie odpowiedni, aby obejrzeć go ze wszystkimi domownikami i gośćmi? Naszymi faworytami zdecydowanie są takie klasyki kina jak: Kevin sam w domu i Grinch: świąt nie będzie. Po usłyszeniu o tych tytułach niektórzy mogą grymasić. Jednak gwarantujemy wam, że każdy po kilku minutach będzie oglądał owe świąteczne klasyki z przyjemnością. Wyżej wspomniane klasyki kina bożonarodzeniowego obejrzymy bez problemu na kanałach dostępnych w telewizji naziemnej. Dodatkowo znowu chcemy zachęcić do nie zamykania się na nowe tytuły, a danie im szansy. O nowych filmach świątecznych wspomnieliśmy w poprzednim akapicie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnienia0